SAK JYRÄÄ

SAK jyrää jou(k)kovoimallaan Ta puolen lyttyyn!!
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos meidän liitto lähtee tukilakkoon niin minä eroan liitosta

Äänestä

Ainut mikä suomessa jyrää on mtk .Ne saavat muka eu
tukia kyllä ne tuet maksaa sak työn tekijät vero euroistaan .Viljelijät saavat tukea niin monella nimikkeellä ettei niistä ota selvää erkkikään .Tuet on veronmaksajien pussista mutta tuen maksu on salaista touhua . Viljelijät elävät tukien varassa
joten tukien maksaminen pitäisi olla avointa ja rehellistä touhua . Tukien saajat ja heidän saamansa
tuki euroina julkiseksi .Ei luulisi rehellisillä
tukijaisten saajalla olevan mitään sitä vastaan .Tuilla keinottelijolla kylläkin .Eihän maatalous tukia ole tarkoitettu osakkeiden- eikä ökymersujen
ostoon eihän ? Tulisi julki montakosataa- tai kymmentä tuhatta euroa kukin viljeliä saa ,maanviljeliöiden ökyelintasoa ei pidetä yllä muutamalla tuhannella niinkuin jotkut väittää .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paperiammattilainen kirjoitti:

SAK jyrää jou(k)kovoimallaan Ta puolen lyttyyn!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu