Randomi, pirppis, harmis ja muut rakkaat tuntemattomat.
Hain pöntöstä taikajuomaa ja olen nyt kivuton ja iloisella päällä.
Älkäämme siis sekoita maailman murheita vaan ilakoikaamme.
Minä olen nykyään tylsä jätkä, kun kissojakaan ei ole. Mutta kerron wanhan jutun.
Oli näppis ja kaapin kokoinen keskusyksikkö ysärillä. Lähdin käymään WC tiloissa sillä aikaa, kun modeemi vinkui yhteyttä.
Yhteys onnistui sillä kertaa ja täysillä menin chattiin. Nooh ei siinä. Jouduin kuitenkin myöhemminkin menemään toilettiin.
Kissa päätti silloin vaihtaa paikkaa ja asentoa. Kaikki ystäväni blokkasivat kirjoitukseni,kun sinne oli ilmestynyt: jbgjboijgjhrfxgdkkoiefqqsguhwgljfhcriedutxheig
Niin. Todettakoon näin jälkeenpäin, että jopa kissat chattailivat ennen kuin sä edes synnyit.
>simiti<
Hei hulinaa
12
73
Vastaukset
No heissulivei sun heiluvillesi.. sä olet ollut myöhään palstailemassa.
Kiljuako kiskoit? Tietysti, mitäpä muutakaan.
Ei ole nyt kerennä palstaa kahtelemaan kun on ollut säpinää ihan oikeassa elämässä.
Sitäpaitsi mulla oli treffit konkaripalstalaisen kanssa ja oli muuta mielessä kuin chättäily..
Ai sulla ollut kisu, jotenkin olen pitänyt sinua lähinnä koiraihmisenä.. nooh.. niin niitä mielikuvia syntyy. Virheellisiä sellaisia.
Toivottavasti sulla ei ole kova krapula tänään.- Anonyymi
Korjaan 2 väärinkäsitystäsi. Minulla on ollut koira. On ollut myös 3 kissaa. Yksi kantoi rotunimeä Maine coon.
Vtu, en koskaan tajunnut kissan voivan olla niin iso. Ei se reppana itse tajunnut olevansa möhkö. Ihan normisti aina hyppäsi syliin rapsutettavaksi.
Mutta koirista. Nuorena poikana muistan Lulu-koiran. Olin töiden jälkeen heittämässä keppiä moisen otuksen kanssa.
Ei siinä.. huomasi kuitenkin varisparven ja lähti jahtaamaan niitä. Varikset tietenkin pyrähtivät toiselle puolen aukiota.
Puistelin päätäni, mutta koira jaksoi puoli tuntia juosta niiden varisten perässä. Varmaan olisi juossut kauemmin, mutta minä en enää jaksanut.
>simiti< Anonyymi kirjoitti:
Korjaan 2 väärinkäsitystäsi. Minulla on ollut koira. On ollut myös 3 kissaa. Yksi kantoi rotunimeä Maine coon.
Vtu, en koskaan tajunnut kissan voivan olla niin iso. Ei se reppana itse tajunnut olevansa möhkö. Ihan normisti aina hyppäsi syliin rapsutettavaksi.
Mutta koirista. Nuorena poikana muistan Lulu-koiran. Olin töiden jälkeen heittämässä keppiä moisen otuksen kanssa.
Ei siinä.. huomasi kuitenkin varisparven ja lähti jahtaamaan niitä. Varikset tietenkin pyrähtivät toiselle puolen aukiota.
Puistelin päätäni, mutta koira jaksoi puoli tuntia juosta niiden varisten perässä. Varmaan olisi juossut kauemmin, mutta minä en enää jaksanut.
>simiti<Kävin viime kesäkuussa kissakodissa jossa oli maine coon.. iso rontti. Oikeasti.
Kas kun täällä saa vain mielikuvia toisesta ja luulohan ei ole tiedon väärti, joten kiitos oikaisusta.
O-ou... Pöntöstä... Omassa pöntössäni on semmoista lientä, että sillä kyllä menee kuuppa sekaisin, maha myös ja lähtö lasarettiin lienee väistämätön seuraus.
Toivottavasti sinun pöntössäsi oli hiukan parempaa tuotetta?No onpas siellä hermot pinnassa. Nauti aineita lisää ja löydä letkeä itsesi uudelleen.
Hei vaan. Itse kävin juuri lähikaupassa ostamassa punaisen lapun leipää, palvikinkkua, jogurttia ja mustikkarahkaa. Oli yllättävänkin hyvät -30% valikoimat 😯
Keitin tossa juuri kahvit, otin osan päivän lääkkeistä, pistin puuhellan tulille ja myös pari "Kimi" tai "Juan" tuotettakin jos sallitaan vertaus vuoden 2005 McLareniin 😄 Päivällä söin toki pariin otteeseen broileripastaa mitä olin tehnyt.
Ja se onkin sitten taas jo palkkapäivä vuorokauden ja alle 6h päästä 🧐
Mä kattelen NYPD Blue:ta tässä jonkin aikaa, miksipä en huomennakin, ja sinä työssäkäyvä, asuntovelallinen, perheellinen, ja asiasi kaikkien odotuksien mukaisesti hoitanut muurahainen maksat lystin 😛
Aamuja ja mukavaa panssarijään skrapaamista kuin liitutaulua raapisi! Sitä se todellisuus huomenna, maanantai-aamuna, on. 😁
Eikä tää ole niinkään kohdistettu kehenkään tiettyyn palstalaiseen, vaan enemmänkin mun omaa kollektiivista "El Karrrma" 🧔🏻 asennettani erilaisia pätijöitä ja paremmoitsijoita kohtaan 😄Hauska juttu. Muistan minäkin modeemit. Ei ollut helppoa päästä niihin aikoihin nettiin. ja voi sitä modeemin pitämää ääntelyä. Nykyään kaikki on helpompaa ja tykkään enemmän tästä nykyisestä systeemistä.
Kissat tykkää makoilla paikoissa, joissa on lämmintä. Siksi ne varmaan makoilevat tietokoneidenkin läheisyydessä, koska sähkö lämmittää.- Anonyymi
Totta. Nykyisinhän minulla ei ole edes läppäriä. Mutta aikoinaan kissat nukkuivat aina näppäimistön päällä.
Nykyaikana sekään ei olisi ongelma. Hui, kyllä tekniikka on mennyt hurjasti eteenpäin.
Ihan äskenhän olin opiskelemassa ammattia ja Nokia 3310 oli uskomatonta uutta.
>simiti<
- Anonyymi
Tässä reipasta musaa ilakointiisi
https://www.youtube.com/watch?v=FnA6NlRRxNw
Kyläbaari
- Sheena Lisää kivuttomia päiviä toivoen kaikille, jotka niistä kärsivät.
- Anonyymi
👍👍👍👌
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/e0a709d1-c38e-40cd-836a-d0787e4efc1b
Jo on "jyystaxilla" hintaa 😅 Vaan oliko Aero kuitenkin parempi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv312851- 1452722
- 1372227
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162163Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131910Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161791456Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311246Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo961224Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891182Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381148