Missä on kirjanoppineiden (kyykäärmeen sikiöiden) helvetti typerän EGW-adventismiuskomuksen mukaan ?
Typerykset väittävät ettei Raamatussa ole helvettiä.
Matt. 23:33
Te käärmeet, te kyykäärmeitten sikiöt, kuinka te pääsisitte helvetin tuomiota pakoon?
Typerykset eivät edes tiedä mikä pedonmerkki ?
Typerykset väittävät ettei Raamatussa ole helvettiä.
Matt. 23:33
Te käärmeet, te kyykäärmeitten sikiöt, kuinka te pääsisitte helvetin tuomiota pakoon?
Typerykset eivät edes tiedä mikä pedonmerkki ?
Vastaukset 25
Vanhimmat
Hanki elämä!
Liitynkö sapatisteihin ?
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17735103b
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Helvetin tuomio koskee myös pastoreita ja heihin uskovia.
Myös kuolleitakin.
Pastori hanki elämä ja eroa Adventtikirkosta.
Tule sinä ensin uskoon.
Uskoon ei tulla. Siihen pärähdetään tai paukahdetaan!
Aloittaja on sen verran idiootti, ettei ymmärrä, että Raamattua ei alun perin kirjoitettu suomeksi. Alkukielessä ei esiinny mitään Rooman kirkon keksimää helvettiä. Idiootti.
Adventisteilla sama usko helvettiin kuin ateisteilla.
Uskonsa kullakin.
Ei todellakaan ole sama.
Adventistikirjanoppineet kieltävät jopa Jumalan Sanan ja samoin heihin uskovat
"Voi teitä, kirjanoppineet ja fariseukset, te ulkokullatut, kun te kierrätte meret ja mantereet tehdäksenne yhden käännynnäisen; ja kun joku on siksi tullut, niin teette hänestä helvetin lapsen, kahta vertaa pahemman, kuin te itse olette!"
Valehtelet.
Adventismissa vaikuttaa henkivallat.
VAARALLISTA !
Valehtelet.
Adventisteilla oma Raamattu, Clear Word Bible samoin kuin Jehovantodistajilla Uuden Maailman käännös.
Molemmilla samanlainen helvettiusko.
No no nyt taidat vähän liioitella ! kuinka monella advarilla on tuo "oma Raamattu" ?
kysynpävaan.
Valehtelet.
Miten polttohaudatuille käy adventismiuskon mukaan jos he joutuvat helvettiin ?
Adventismi syntyi harhaoppina, EGW hengestä ja vapaamuurareista.
Mistähän sinä tuon vapaamuurarit keksit ?
Valehtelet.
Myös ateistit ja monet maailmanhenkiset eivät usko helvettiin.
Sama helvettiusko kuin sapattiadventisteilla.
Mistä sinä olet nuo tietosi advareista löytänyt ?
Valehtelet.
Eikös se ole sellainen kirkkoveneen mallinen luomus...
Siis se pedon merkki.
Kyllä täällä maan päällä on ihmsiä tuhatvuotisen ajan aikana ja ne nimetäänkin ja tuon ajan lopulla saatana päästetään vapaaksi ja se villitsee uudelleen maailman ja ne käy pyhien kimppuun ja sitten Jumala lopullisesti ltuomotseee maailman. Todelliset luskovaiset ei joudu vihan aikaan, vaan heidät otetaan häihin taivaaseen.
Tässä wikipedian tietoa adventistien uskosta.
Adventistit eivät usko tuhatvuotiseen valtakuntaan maan päällä ja hylkäävät kokonaan dispensationalistisen tulkinnan lopun ajoista.
Helvettiä ei ole tällä hetkellä olemassa, eikä se ole ikuinen. Helvetti on viimeisen päivän tulimeri, jossa jumalattomat tuhotaan tuhatvuotiskauden jälkeen. Helvetissä sielut tuhoutuvat sen jälkeen, kun ovat kärsineet tulessa tekojensa mukaan määrätyn ajan, ja niiden olemassaolo lakkaa. Oppia kutsutaan kristillisessä teologiassa annihilationismiksi.
Pastori Atte Helminen puhuu onko Helvetti ikuinen voi kuunnella You tubesta.