Ihmetyttää miehet jotka ei missään tapauksessa suostu avioeroon. Talon ja lasten takia. Vaimon pitäisi elää selibaatissa ja miehellä olisi oikeus tapailla toista tai toisia naisia. Kyseessä suomalainen mies.
Pettäjä pysyy naimisissa
Anonyymi-ap
11608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eihän sen vaimon tarvi kattoo sellasta miestä…vaimo voi ettii itelleen uuden asunnon ja muuttaa sinne…
Mikään estä laittamasta miestä pihalle.
Kyllä miehen tehtävä olisi tunnustaa pettäminen ja hakea eroa. Eikä pitäisi syyllistää vaimoa.
Eihän sitä vaimon tarvitse erota, ala tekemään reissuja, pari viikkoa pois kotoa.
Ilmoitus luontoinen asia vaan.
Ala elämään miehestä välittämättä ja näytä se myös.
Kyllä muutaman kuukauden jälkeen rupeaa miettimään eroa ihan itse.
Jos välttämättä haluat, että hän sen eron laittaa vireille.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17736571P
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Moraalisestihhan tuo on väärin. Se joka pettää, valehtelee on moraalisesti löyhä. Sen joka tekee väärin kuuluisi tunnustaa ja korjata asia mutta voiko ihmiseltä joka pettääodottaaenäämoraalia tai oikein tekemistä?? Jos tiedät miehen kerro hänen vaimolleen. Teet oikein.
Kyllä, mies joka pettää, tekee sitä aina jokaisessa uudessa suhteessa. Seepra ei raidoistaan pääse, mutta naiset ovat niin tyhmiä, että uskovat kaikki pettäjän sadut.
Kattoohan ne miehetkin pihtaavaa vaimoa.
Tuossa on kai syynä se pelko että vaimo saa erossa kaiken ja miehelle jää vai velat ja elatusmaksut jos ei yhdessä pääse sopuun ni kumpikin ottaa asianajajan ei pitäs kai sen vaikeampaa olla lapsenhuoltoon liittyen menee ainakin niin että asiapäätetään kantajan eduksi jos ei toinen syystä tai toisesta ilmesty oikeudenkäyntiin
Haluatko mieshierojan kotikäyntejä?
Koska kulissit on pakko pitää ja onhan se kivempaa miehelle, kun on voita molemmin puolin leipää. Pääsee helpommalla, saa pitää kodin ja lapset ei tartte maksella elareita eikä olla viikonloppu tai viikko isä ja pyörittää sitä rallia yksin. Ruoka -ja pyykkihuolto pelaa. Ei tarvitse uusikon kanssa alkaa hankalaan uusioperhekuvioon tappelemaan exien ja nyxien kans. Saa viettää rentouttavaa laatuaikaa sivusuhteen kanssa. Hänen luo pääsee pakoon kotoa arjen kurjuutta, kun siltä tuntuum.Että voi hyvänen aika onhan tässä nyt järki syitä jo vaikka mitä miksi ei kannata lähteä.
Yksi syy tietysti voi olla lapset. Haluaa olla lapsille isä (vaikka huoraakin) ja kun lapset tarpeeksi isoja niin nostaan kytkintä viimeistään siinä vaiheessa.