Anoppi on hirveän ilkeä

Anonyymi-ap

Mitä tekisitte asialle kun anoppi on ilkeillyt ja keksii puolituntemattomasta vaikka mitä ilkeetä elää kuin eläis oman poikansa kanssa edelleen saman katon alla vaikka minä asun hänen poikansa kanssa ja puuttuu jokaiseen asiaan?

5

1061

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rajat anopille yhdessä miehesi kanssa. Suu on pidettävä kiinni ,vain oikeat asiat puhutaan,halki,ilman sievistelyä ,rajat asetetaan. Näin itse ratkaisee,vieraileeko vai ei. Muu ei auta,suorat sanat vain.
      Sallivuus tuottaa vain tuskaa. On Sana: mies erotkoon isästään ja äidistään ja liittyköön vaimoonsa. Vaimonkin on tehtävä samoin,silloin perhe voi olla yhtenäinen ja avioliitto onnistuu.

    • Se on laitettava anoppi ruotuun, tehdä suoraan mutta nätisti. Ja saat kumppanisi tukemaan asiaa, niin hyvä, mutta on se hankala paikka sillekin.
      Anoppisihan selkeästi kipuilee kun poika on lähtenyt lapsuuskodistaan ja koittaa samalla hiukan suojella poikaansa opettamalla miniää miten poikaa tulee kohdella.

      Voit mm. kertoa anopille, että teidän kotonanne te yhdessä kumppanisi kanssa päätätte asioista ja siitä miten asioita hoidetaan, ei hän. Anoppi saa omalla tahollaan tehdä miten haluaa ettekä te tule häntä neuvomaan.

      Ja sitä rataa, kaikissa sellaisissa asioissa missä anoppi selkeästi kävelee teidän reviirillenne. Se tekee hetken kipeää, mutta useimmiten aikanaan pöly laskeutuu ja kaappien paikat on selvitetty, yhteisymmärrys löydetty.

    • Anonyymi

      Vie lopetuspiikille, omani on jo tuhkana.

    • Anonyymi

      Asutteko saman katon alla anopin kanssa?
      Jo asutte nyt, on parasta että välittomästi muutatte omaan asuntoon, ilman anoppia.

      Kummassakin tapauksessa vain ilmoitatte anopille että ellei hän halua /muuta käytostään te ette jaksa enää kuunnella häntä. Että aikuisen ihmisen täytyy jo viimeistään tässä vaiheessa kyetä ajattelemaan mitä sanoo, hänen viestinsä ovat hyvin mieltä pahoittavia ja ilkeitä kuulla.
      "Ajattele mitä sanot, ettet sano mitä ajattelet-" EI ole väärin eikä totuuden välttelyä, anopin täytyisi ymmärtää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe