Onko hyvää ruokaa voimailijalle? Ainakin proteiinia ihan kivasti, noin 12 grammaa sadassa grammassa ja rautaa. Ei järin kallista eikä mene tuntitolkulla aikaa valmistamiseen.
Veriohukaiset
5
422
Vastaukset
- Anonyymi
Varmaan ihan ok. Muista, että isot lihakset ei tule ravintoa optimoimalla vaan dopingilla.
- Anonyymi
dopingilla saa varmaan isot lihakset. Mutta kaikenlaisia vaaroja on matkassa. Salille voi päätyä ainaita jotka ei ole läpäisseet kaikia testejä. Taannoin juuri selvisi kuink Alzaimerin tautikin voi siirtyä ihmisestä toiseen. Niin että tehdään doping aineitä Alzaimeria sairastaneesta ruumiista, joka on sairastanut vain hyvin alkuvaihetta. Se siirtyy doping aineeseen.
Tietysti on hienoo olla komia, mutta näin 82 vuotiaana voin sanoa kun yli puolet kavereista on kuollut että on hienoo olla isi-iso vaari ja nauttia eläkkläisen elämää.
alkuvuonna menehtyi 3 kaveriani samalla viikolla. Kaikki alle 77v.
- Anonyymi
On hyvää ruakaa tua. Älä jua maitoa samalla kun syät noita kun ei rauta imeydy sitte. Teet itte sitten vaan äläkä osta valmista ku ne o paskaa.
- Anonyymi
Ei kai pahaa. mutta kerran voi katsoa paljonko on rasvaa ja varsinkin kovaa rasvaa joka tukkii verisuonia vuosien varrella ja sitten irtoilee muruja ja lähtee kiertoon.
- Anonyymi
Onhan noita yli 100-vuotiaaksi eläneitä koko ikänsä tupakkaa polttaneita ja läskiä syöneitä. Sitten saattaa joku superterveellisesti elänyt urheilija kuolla äkilliseen sairauskohtaukseen. Ei se rasva aina välttämättä se paha ole, vaan terveys voi pitkälti olla kiinni myös perinnöllisistä tekijöistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1685514Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta393787Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom263143Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole493048Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1582826Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten872663Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava282658Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712376Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt652009Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1751927