Veriohukaiset

Anonyymi-ap

Onko hyvää ruokaa voimailijalle? Ainakin proteiinia ihan kivasti, noin 12 grammaa sadassa grammassa ja rautaa. Ei järin kallista eikä mene tuntitolkulla aikaa valmistamiseen.

5

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan ihan ok. Muista, että isot lihakset ei tule ravintoa optimoimalla vaan dopingilla.

      • Anonyymi

        dopingilla saa varmaan isot lihakset. Mutta kaikenlaisia vaaroja on matkassa. Salille voi päätyä ainaita jotka ei ole läpäisseet kaikia testejä. Taannoin juuri selvisi kuink Alzaimerin tautikin voi siirtyä ihmisestä toiseen. Niin että tehdään doping aineitä Alzaimeria sairastaneesta ruumiista, joka on sairastanut vain hyvin alkuvaihetta. Se siirtyy doping aineeseen.

        Tietysti on hienoo olla komia, mutta näin 82 vuotiaana voin sanoa kun yli puolet kavereista on kuollut että on hienoo olla isi-iso vaari ja nauttia eläkkläisen elämää.

        alkuvuonna menehtyi 3 kaveriani samalla viikolla. Kaikki alle 77v.


    • Anonyymi

      On hyvää ruakaa tua. Älä jua maitoa samalla kun syät noita kun ei rauta imeydy sitte. Teet itte sitten vaan äläkä osta valmista ku ne o paskaa.

    • Anonyymi

      Ei kai pahaa. mutta kerran voi katsoa paljonko on rasvaa ja varsinkin kovaa rasvaa joka tukkii verisuonia vuosien varrella ja sitten irtoilee muruja ja lähtee kiertoon.

      • Anonyymi

        Onhan noita yli 100-vuotiaaksi eläneitä koko ikänsä tupakkaa polttaneita ja läskiä syöneitä. Sitten saattaa joku superterveellisesti elänyt urheilija kuolla äkilliseen sairauskohtaukseen. Ei se rasva aina välttämättä se paha ole, vaan terveys voi pitkälti olla kiinni myös perinnöllisistä tekijöistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      70
      3831
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3199
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      103
      2473
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1679
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      71
      1445
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      97
      1333
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      50
      1286
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1083
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1050
    10. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    Aihe