Veriohukaiset

Anonyymi-ap

Onko hyvää ruokaa voimailijalle? Ainakin proteiinia ihan kivasti, noin 12 grammaa sadassa grammassa ja rautaa. Ei järin kallista eikä mene tuntitolkulla aikaa valmistamiseen.

5

442

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan ihan ok. Muista, että isot lihakset ei tule ravintoa optimoimalla vaan dopingilla.

      • Anonyymi

        dopingilla saa varmaan isot lihakset. Mutta kaikenlaisia vaaroja on matkassa. Salille voi päätyä ainaita jotka ei ole läpäisseet kaikia testejä. Taannoin juuri selvisi kuink Alzaimerin tautikin voi siirtyä ihmisestä toiseen. Niin että tehdään doping aineitä Alzaimeria sairastaneesta ruumiista, joka on sairastanut vain hyvin alkuvaihetta. Se siirtyy doping aineeseen.

        Tietysti on hienoo olla komia, mutta näin 82 vuotiaana voin sanoa kun yli puolet kavereista on kuollut että on hienoo olla isi-iso vaari ja nauttia eläkkläisen elämää.

        alkuvuonna menehtyi 3 kaveriani samalla viikolla. Kaikki alle 77v.


    • Anonyymi

      On hyvää ruakaa tua. Älä jua maitoa samalla kun syät noita kun ei rauta imeydy sitte. Teet itte sitten vaan äläkä osta valmista ku ne o paskaa.

    • Anonyymi

      Ei kai pahaa. mutta kerran voi katsoa paljonko on rasvaa ja varsinkin kovaa rasvaa joka tukkii verisuonia vuosien varrella ja sitten irtoilee muruja ja lähtee kiertoon.

      • Anonyymi

        Onhan noita yli 100-vuotiaaksi eläneitä koko ikänsä tupakkaa polttaneita ja läskiä syöneitä. Sitten saattaa joku superterveellisesti elänyt urheilija kuolla äkilliseen sairauskohtaukseen. Ei se rasva aina välttämättä se paha ole, vaan terveys voi pitkälti olla kiinni myös perinnöllisistä tekijöistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      351
      1031
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      711
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      36
      619
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      557
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      39
      532
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      523
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      318
      491
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      74
      458
    9. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      449
    10. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      441
    Aihe