Veriohukaiset

Anonyymi-ap

Onko hyvää ruokaa voimailijalle? Ainakin proteiinia ihan kivasti, noin 12 grammaa sadassa grammassa ja rautaa. Ei järin kallista eikä mene tuntitolkulla aikaa valmistamiseen.

5

442

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmaan ihan ok. Muista, että isot lihakset ei tule ravintoa optimoimalla vaan dopingilla.

      • Anonyymi

        dopingilla saa varmaan isot lihakset. Mutta kaikenlaisia vaaroja on matkassa. Salille voi päätyä ainaita jotka ei ole läpäisseet kaikia testejä. Taannoin juuri selvisi kuink Alzaimerin tautikin voi siirtyä ihmisestä toiseen. Niin että tehdään doping aineitä Alzaimeria sairastaneesta ruumiista, joka on sairastanut vain hyvin alkuvaihetta. Se siirtyy doping aineeseen.

        Tietysti on hienoo olla komia, mutta näin 82 vuotiaana voin sanoa kun yli puolet kavereista on kuollut että on hienoo olla isi-iso vaari ja nauttia eläkkläisen elämää.

        alkuvuonna menehtyi 3 kaveriani samalla viikolla. Kaikki alle 77v.


    • Anonyymi

      On hyvää ruakaa tua. Älä jua maitoa samalla kun syät noita kun ei rauta imeydy sitte. Teet itte sitten vaan äläkä osta valmista ku ne o paskaa.

    • Anonyymi

      Ei kai pahaa. mutta kerran voi katsoa paljonko on rasvaa ja varsinkin kovaa rasvaa joka tukkii verisuonia vuosien varrella ja sitten irtoilee muruja ja lähtee kiertoon.

      • Anonyymi

        Onhan noita yli 100-vuotiaaksi eläneitä koko ikänsä tupakkaa polttaneita ja läskiä syöneitä. Sitten saattaa joku superterveellisesti elänyt urheilija kuolla äkilliseen sairauskohtaukseen. Ei se rasva aina välttämättä se paha ole, vaan terveys voi pitkälti olla kiinni myös perinnöllisistä tekijöistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      998
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      288
      853
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      77
      738
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      691
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      655
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      646
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      44
      617
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    Aihe