Sairastuin mustasukkaisuuteen

Anonyymi-ap

Oltu miehen kanssa yhdessä jo yli 20v,alettiin ihan yeineinä seukkaamasn.en oo mustasukkaista sorttia, en sitten yhtään vaan luottanut Ihn täysin mieheeni niin ettei toiset naiset ole käyneet pienessä mielessä ikään. Noh, nyt se iski nimittäin Ihn sairas mustasukkaisuus, ihan yhtäkkiä. Aloin funtsimaan miehen käytöstä koska vetäytyy omiin olohins tuota kestänyt pari vuotta, ei jaa asioitaan kanssani, jatkuvasti menossa, koko ajan netissä siis tunteja iltaisin ja uppoutuu joko yabletilleen tai kännykälleen, puhelin on mukana joka paikassa ja varjelee sitä haukkana. Valehtelee asioista. Vasta kysyin erästä tavallista juttua ja jäi kiinni valheesta, ei oo kauaa kun edellisen kerran jäi valheesta kiinni salailee kaikennäköisiä asioita minulta esim piilottanut varaston perälle lääkkeitä, jotka löysin varastoa siivotessa. Oli saanut penisiliinikuurin ja käynyt piilossa varastossa aina ottamassa penisilliini. Nyt olen huomannut miten paljon salailee. Alan olrmaan huolesta ihan sairas mutta yritän elää kuin kaikki olisi ok. En viitsi ahdistella miestä liikaa ja kysellä tai painostaa. Kerran kysyin miksi vetäytyy ja samalla mainitsin toisesta naisesta ja tykkäsi todella huonoa. Miten pääsee eroon tästä mustasukkaisuudesta, tämä on ihan hirveä tunne. Ja miten ihmeessä tämä voi tulla minulle joka ei ole aikaisemmin ollut koskaan mustasukkainen. Yhtä paskaa.

13

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla kävi samoin, luotin että kaikki on ok. Sitten yhtäkkiä nuo kaikki oudot käytökset, valheet, välttely, riidat, haluttomuus, ei yhteisiä suunnitelmia, en kelvannut baariin hänen kanssaan, puhelimen jatkuva vartiointi, puhelin mukaan vessaan ja suhkuun. oudot kommentit, jotka viittaa että on jutellut/viestitellut jonkun kanssa. Selfiebuumi. Olin kokoajan vain ärsyttävä.
      En saanut kiinni pettämisestä, mutta olisin voinut lyödä vetoa, että puoliso pettää.

      • Anonyymi

        Lisäys, Jostain ihmeestä mieleeni tuli sana zithtromax, googletin tuon jonkun myöhemmin, oli jokin klamydia lääke. Ihmettelen mistä alitajuntaani on tullut tuo sana ja miksi muistan sen niin hyvin. En ole koskaan itse tarvinnut tommosta.

        Mietin olenko nähnyt jonkun mainoksen jossain vai mistä tuo nimi on tullut mieleeni. En usko että noita lääkkeitä hirveästi missään mainostetaan tai olisi yleisillä paikoilla näkyvissä. Tosi outoa.


      • Anonyymi

        Harmillista. Varmasti ollutvraskasta


    • Jos ei ennen ole ollut mustasukkainen ja sitten yhtäkkiä sellaista alkaa kokemaan, niin todellakin kannattaa kuunnella sitä tunnetta, se ei turhan takia synny. On nähty ja koettu.

    • Anonyymi

      Kuulostaa enemmänkin kuin miehelläsi on huumeongelma.
      Puhelimen salailut, "lääkkeiden" pistäminen, , niiden salailut, epänormaali käytos.... Nuo ei viittaa toiseen naiseen.
      Nuo tavat viittaavat johonkin paljon vakavampaan!

      Jos voisit saada miehen huumetestiin tai pissaamaan pulloon ja testaamalla sen, saisit nopeasti vastauksen.

      • Anonyymi

        Käy kyllä normaalisti töissä. Eikä ole ongelmia raha suhteen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käy kyllä normaalisti töissä. Eikä ole ongelmia raha suhteen.

        "Käy kyllä normaalisti töissä. Eikä ole ongelmia raha suhteen." ei poista huumeriippuvuutta.
        Kaikki kertomasi esimerkit liittyvät huumeen käyttöön. Asianomaine on mestari peittämään sen ja osaa valtavan taitavasti tehdä sen.
        Jos kysyt suoraan , saat valtavan raivonpuuskan vastaukseksi. Siinä todiste!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Käy kyllä normaalisti töissä. Eikä ole ongelmia raha suhteen." ei poista huumeriippuvuutta.
        Kaikki kertomasi esimerkit liittyvät huumeen käyttöön. Asianomaine on mestari peittämään sen ja osaa valtavan taitavasti tehdä sen.
        Jos kysyt suoraan , saat valtavan raivonpuuskan vastaukseksi. Siinä todiste!

        En kysy, luulee että oon tullut hulluksi


    • Anonyymi

      Minkä niminen penisiliini? Voi olla kiinni nettipornossa tai on se toinen nainen.
      Onko teillä seksiä? Usein harvoin? Onko seksissä jokin muuttunut entiseen ja jos on, milloin? Onko ollut jokin jakso jossa ensin paljon seksiä ja sitten hiipuu olemattomiin?
      Jos annat pusun poskelle tai kaulalle, ärsyttääkö se miestä?
      Yhteiset tekemiset? Loppuneet?

      • Anonyymi

        Seksiä on 2-3 kertaa viikossa ja minun aloitteesta. Mies on innokkaampi seksiin ollut pari vuotta. Kokwilunhaluisempi vaikka minä teen aloitteen. Usein haluaisi ulkona wri paikoissa sen jälkeen kun ehdotan seksiä ja tuo on uusi ilmiö. Mies on tuossa, minäpä kokeilen antaa pusun kaulalle niin katsotaan ärsyynyuykö. Yhteiset tekemiset, eipä niitä juurikaan ole paitsi seksi. Ehdottelee yhteisiä tekemisiä mitta mies ei ehdi tai ei jaksa usein on omissa kuvioissaan niin kiinni ettei irrottaudu niistä tekemään minun kanssa jotain.


      • Anonyymi

        Ei ärtynyt eikä vetäytynyt kaukalle pussatessa, ei tehnyt elettäkään. Oli tabletillaan netissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ärtynyt eikä vetäytynyt kaukalle pussatessa, ei tehnyt elettäkään. Oli tabletillaan netissä.

        Ei varmaan sitten ole toista naista.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe