Arit netti kauppa

Anonyymi-ap

Onkos ketään tilannu mitää ariat finland nimisestä nettikaupasta onko ihan asiallinen kauppa vai onko humpuukia, uskaltaako tilailla tavaraa?

2

1979

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On erittäin epäilyttävä "kauppa". Vaikuttaa ilmiselvältä huijaukselta.
      Kukaan ei tee noi idioottimaisia sivuja, amerkikkalaistyyliin esim. sanoissa on aivan liian paljon isoja alkukirjaimia. Yhteystiedot vain nettilomakkeella, joten siellä voi oikeasti olla mitä tahansa.
      Hinnat on sentilleen ja alennukset isoja ja niitä on paljon. Vaikuttaa, että sivusto on käännetty monille kielille jonkun käännösohjelman avulla. Kai osaat itse suoen kieltä sen verran, että näet teksteissä virheitä?

      Alussa esitellään monta maksutapaa. Tuonne en antaisi mitään maksukorttitietoja. Ehkä PayPal ei edes kelpaa. Luultavasti jossain vaiheessa kysellään luottokortin numeroa ja tarkkoja henkilötietoja.
      Mitä tämä sanoo tuon nettikaupan rekisteröinnistä:
      https://www.whois.com/whois
      Anna siihen ariatfinland.com
      Ei siitä paljoia tietoja heru.

      Ota oppia esim. oikeista saksalaisista verkkokaupoista, siellä on yritystunnuskin, ja sen voi aina tarkistaa jostain.

      Etkö voinut jumalauta antaa tarkkaa linkkiä! Älytöntä kysyä, sillä yo.
      ariatfinland.com on melko varma huijauskauppa, mutta tämä alla oleva lienee aito oikea verkkokauppa. Tätäkö tarkoitat!!!

      https://www.ariat.com/fi/en

      Tuossa voit selata muutaman ruudullisen loppuun, niin näet jo paljon asiallisempaa tietoa, esim. yhteystiedoissa "about" otsikon alla. Yritys näyttäisi olevan brittiläinen, puh. suunta maa 44. Suomenkielistä sivua ei edes tarjota, kuten alussa mainitsemassani huijaus"kaupassa". Tällä on verottajan yritysnumerokin, VAT id.

      Pyydä apua yli 100 ÄO:n omaavalta osaavalta tietokoneen käyttäjältä ennekuin tilaat yhtään mitään!

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍑 ­­N­­­y­m­­f­­­o­m­­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177428906

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      207
      13946
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      54
      7130
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      194
      6771
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      97
      4699
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      72
      4630
    6. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4451
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      72
      4305
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4102
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      100
      3876
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3660
    Aihe