Liittyisin AKT:hän jos voisin

Anonyymi-ap

Upea liitto joka ei porvarin räyhäämistä pelkää.

4

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      AKT-Goljatti on noussut lakkotaistoon suurella suulla ja raskaassa lakkovarustuksessaan, kuinkais muuten, mutta se ei tajua että arka paikka on suojaamatta.

    • Anonyymi

      Annan ihan ilmaisen neuvon ostovoiman lisäämiseksi! Erotkaa ammattiliitosta! Liittykää YTK työttömyyskassaan!

      Miettikääpä mitä kaikkea voitte saada säästyneillä Ay-jäsenmaksuilla. Ja kun mietitään mikä on Ay-liikkeen rooli nykyaikana, niin sehän on kerätä jäsenmaksuja että näillä isopalkkaisilla Ay-herroilla säilyisi "työpaikat". Heillä on todellinen huoli kiihtyvästä jäsenkadosta. Lisäksi jäsenkato aiheuttaa nousevat jäsenmaksut maksaville jäsenille.

      Paikallinen sopiminen palkoista ja työehdoista on nykyaikaa ja tuottaa useimmiten työntekijälle paremmam tuloksen kuin nämä kollektiiviset sopimukset.

      Ja vielä kerran, erotkaa ammattiliitosta. Lopettakaa se Ay-valkokaulusherrojen elättäminen!

    • Anonyymi

      Suomen tulee rakentaa satamiin toimiva työvoimareservi joka hoitaa sataman pyörityksen AKT lakkojen aikana, kyse on huoltovarmuudesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      3023
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1517
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1336
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1161
    6. 37
      1031
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1012
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      967
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      887
    Aihe