Olen tällä hetkellä säästökuurilla kun ensin korona rokotti ja sitten sota.
Eilen söin aamulla kaurapuuroa ison lautasellisen puolukoilla ja yhden munan.
Myöhemmin söin paljon perunamuusia, juureksia, puolukkasurvosta ja leivitettyjä muikkuja. Perattu muikku vain 5 euroa. Kyytipojaksi itse leipomaa ruisleipää ja itse tekemää kotikaljaa.
Söin vielä myöhemmin edellisen jämiä.
Illalla ruispuolukkapuuroa ja jogurttia marjoilla.
Tänään aamulla söin loput eiliset ruispuurot ja hain kalakaupasta haukea jota syön kohta perunoiden, juuresten ja puolukoiden kera.
Huomiselle liottelen herneitä ja sain halvalla sianlihaa josta osa menee pakkaseen.
Ei mitään gourmeeta ole tämä mutta hengissä toistaiseksi. Mitään heraproteiinia en osta kun kauppa myy vain jotain todella kallista, 0,5kg maksaa 30 euroa. Onneksi keräsin ämpärillisen puolukoita ja pari ämpäriä mustikoita ja omista puskista sai vattuja ja viinimarjaa.
Onkohan mitään mahdollisuuksia enää kehittyä voimiltaan ja lihaksistoltaan näillä eväillä kun ei ole rahaa "bodisafkaan"? Kaloreita en uskalla edes laskea mutta olen ainakin laihtunut ja moni kysyy että olenko alkanut salilla käymään.
Köyhän kuntoilijan ravinto
Anonyymi-ap
2
142
Vastaukset
- Anonyymi
On mahdollisuuksia, mutta minkä ihmeen takia? Kehonrakennus on epäterveellistä eikä jättimäisiä lihaksia tule muulla kuin dopingilla. Harjoita mielummin terveysliikuntaa.
- Anonyymi
miksi pitäisi köyhänä kuntoilla
kuntoilua syntyy kun etsii ruokaa
siinä pitäisi jo olla tarpeeksi rääkkiä
he jotka selittävät muuta voivat valehdella jossain
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 693884
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.473223Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1542979Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,512888SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752436Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251944Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621941Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1471857- 891269
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681200