Köyhän kuntoilijan ravinto

Anonyymi-ap

Olen tällä hetkellä säästökuurilla kun ensin korona rokotti ja sitten sota.

Eilen söin aamulla kaurapuuroa ison lautasellisen puolukoilla ja yhden munan.

Myöhemmin söin paljon perunamuusia, juureksia, puolukkasurvosta ja leivitettyjä muikkuja. Perattu muikku vain 5 euroa. Kyytipojaksi itse leipomaa ruisleipää ja itse tekemää kotikaljaa.

Söin vielä myöhemmin edellisen jämiä.

Illalla ruispuolukkapuuroa ja jogurttia marjoilla.


Tänään aamulla söin loput eiliset ruispuurot ja hain kalakaupasta haukea jota syön kohta perunoiden, juuresten ja puolukoiden kera.

Huomiselle liottelen herneitä ja sain halvalla sianlihaa josta osa menee pakkaseen.

Ei mitään gourmeeta ole tämä mutta hengissä toistaiseksi. Mitään heraproteiinia en osta kun kauppa myy vain jotain todella kallista, 0,5kg maksaa 30 euroa. Onneksi keräsin ämpärillisen puolukoita ja pari ämpäriä mustikoita ja omista puskista sai vattuja ja viinimarjaa.

Onkohan mitään mahdollisuuksia enää kehittyä voimiltaan ja lihaksistoltaan näillä eväillä kun ei ole rahaa "bodisafkaan"? Kaloreita en uskalla edes laskea mutta olen ainakin laihtunut ja moni kysyy että olenko alkanut salilla käymään.

2

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On mahdollisuuksia, mutta minkä ihmeen takia? Kehonrakennus on epäterveellistä eikä jättimäisiä lihaksia tule muulla kuin dopingilla. Harjoita mielummin terveysliikuntaa.

    • Anonyymi

      miksi pitäisi köyhänä kuntoilla
      kuntoilua syntyy kun etsii ruokaa
      siinä pitäisi jo olla tarpeeksi rääkkiä

      he jotka selittävät muuta voivat valehdella jossain

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      145
      3925
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      9
      3352
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      46
      2923
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2832
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      142
      2503
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      50
      2144
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      16
      1338
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      98
      1326
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1294
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      80
      1156
    Aihe