Kaasuputki vuotaa

Anonyymi-ap

Voiko tuollaisen liittimen tienata tai juottaa hopealla. Vuotaa koko ajan kaasua.

6

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kyllä voi

    • Anonyymi

      Matemaatikotkaan eivät kysele mitä numerot ovat, mutta ReinoJoksun ropottivaihteet panostaa interaktiivisuuteen ajattelematta ongelmanratkaisukyvyn huipentumaa.

    • Anonyymi

      Palstavahti Joksu on taas vetänyt kovan kuurin useamman päivän. Joksun reuhu kun on remontissa, aikaa kun on kännitellä. Saalimme Joksua

      • Anonyymi

        Olisikohan sinun jo aika vaihtaa se 2007/2009 LMC Transittisi vanhempaan, Jokinen, sillä kyllä viimevuosituhannen Transitit olivat parempia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisikohan sinun jo aika vaihtaa se 2007/2009 LMC Transittisi vanhempaan, Jokinen, sillä kyllä viimevuosituhannen Transitit olivat parempia.

        Kyllä varmaan on yhtä suuri murhe. Transit ammattikäytössäkin . Vaihdatin öljyt tuossa lähipajassa, ja juttelin tuon huoltomiehen kanssa, myös Trasitista . Sanoi olevan tuttu kapine myös hänelle, työn puolesta,ja oli tullut myös EGR venttiilivika tuiki tutuksi . Kuusi kertaa oli tuo palikka vaihdettu, sinä aikana, mitä tuo Fordi oli ollut hänellä käytössä. Vikaa ei löytynyt mistä johtui, vaan uuden kun vaihtoi, vähän aikaa taas pärjäili. Fordilla tuo EGR venttiili maksaa vajaat 250 e . kpl, niin melkein 1500 euron edestä tuli venttiileitä ja työt päälle . Näppärän "kopin" jos haluaa ,tuo alusta on usein surullista kyllä ,Transit. Takavetoisessa Transitissa taas tuo koppi koko venähtää ,kuten Mersussa ja Renussa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      848
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe