Kyllä on ihmeelistä,miten vain toineosapuoli voi olla luonteeltaan ihmeellinen.
Hänen mukaan kaikki taloudessa pitää mennä,olla kuin hän itse haluaa määrää.
Eli toista tyranisoiden päivittäin.
Aamulla alkaa oitis,tämä ns:piruilu.
Onko nämä niitä nuoruuden ajan tarmuja,kotikasvatus ollut riitainen .
Jos mies tekis näin,olisin jo linassa.
Totuuksia himpun
5
309
Vastaukset
No sen toisen ihmeellisyyden vuoksi kai olet häneen aikanaan ihastunutkin.
- Anonyymi
Aika moni mieshän on myöskin varsinainen kotityranni. Tuossa tilanteessa kannattaa miettiä, että miten sen toisen kanssa on alunperin yhteen päätynyt. Pääosinhan nuo kumppanit ovat Suomessa ihan itse valittuja.
- Anonyymi
Joo eipä voi kuin ihmetellä itseään miksi on tuon valinnut.Vanhennuttuaan on kuin ilmetty isänsä,huutaa joka asiasta,aina on oikeassa,asiat pitäs tehä just niinkuin hän haluaa..en tiedä kauanko jaksan tätä hommaa.
- Anonyymi
Kauanko olet jo kestänyt? Kuulostaa kyllä ikävältä näin naispuolisenkin korviin. Oletteko puhuneet asiasta? Oisko taustalla joku asia, joka avokillasi painaa mieltä. 🤔 Vai onko kyse vaan luonteenpiirteestä. Minkä ikäisiä olette? Vaihdevuodetkin aiheuttaa mielialamuutoksia, voisko niistä olla kyse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812456- 1832024
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1761898Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1221701Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311615- 1241532
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1781219Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711195Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771143Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,651142