Petri Paavola olikin oikeassa Kiinaviruksesta?

Moni väitti vastaan ettei Kiinavirus ole laboratoriosta!

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cc0c84be-951b-4f6f-a900-ae46db4ea8f0
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Petri älyää enemmän tärkeitä asioita kuin enemmistö maan väestöstä asioita.

Äänestä
  • Petri Paavola ei todellakaan tätä asiaa ole älynnyt. Hänen Tokentube- ja Rumble-kanavansa on täynnä valheellisia salaliittoteorioita.

    Äänestä

  • Tutkimus lyttää salaliittoteoriat: koronavirusta ei tehty laboratoriossa

    Koronapandemian aikana on kiertänyt sitkeästi salaliittoteorioita, joiden mukaan koronavirus olisi ihmisten tekemä.

    Uusi tutkimus näyttää, että pandemian aiheuttanut koronavirus on syntynyt luonnossa, ei laboratoriossa. Asiasta kertoo tieteellisistä tutkimuksista uutisoiva Science News.

    https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/7f6d44f2-3014-4485-9612-34be2d7ac870

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    💋 ­­N­­­y­­m­f­­o­­­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17760465v

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Aloittaja ei tiedä mistä puhuu. Yhdysvalloissa on eräitä virkamiehiä, jotka vankasti kannattavat Donald Truppia ja sen takia uskovat sen sadun, että koronavirus olisi lähtenyt laboratorioista. Trump tilasi aikanaan virkamiehiltä raportit, jossa piti lukea, että virus on lähtenyt laboratoriosta liikkeelle.

Nyt kun energiaministeriä spekuloi asialla ja väittää virusksen mahdollisesti tulleen laboratoriosta, niin Valkoinen talo tiedottaa samalla, ettei muut tiedusteluviranomaiset ovat samaa mieltä asiasta.

Täten voimme edelleen sanoa, että Petri Paavolan teoria viruksen lähtemisestä laboratorioista on valhetta ja salaliittoteoria, jota mm. QAnon ryhmä on ahkerasti jakanut eräiden republikaaniryhmien kautta.

"Yhdysvaltain tiedusteluvirastot ja Valkoinen talo väittivät sunnuntaina, että Yhdysvaltain tiedustelu ei ole yksimielinen energiaministeriön johtopäätöksestä.

– Tällä hetkellä tiedusteluyhteisöltä ei ole tullut lopullista vastausta tähän kysymykseen, Valkoisen talon kansallisen turvallisuuden neuvonantaja Jake Sullivan sanoo CNN:lle."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moni väitti vastaan ettei Kiinavirus ole laboratoriosta!

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cc0c84be-951b-4f6f-a900-ae46db4ea8f0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu