UKRAINAN presidentti Volodymyr Zelenskyi arvioi uudessa ukrainalaisessa dokumentissa, että sisäpiiriläiset tappavat Venäjän presidentin Vladimir Putinin, jos Ukraina onnistuu voittamaan sodan.
– Tulee todellakin olemaan hetki, jolloin Putinin vallan hauraus tunnetaan (Venäjän) hallinnon sisällä. Ja silloin saalistajat tulevat ahmimaan saalistajan. He löytävät syyn tappaa tappajan, Zelenskyi ennustaa Vuosi-nimisessä dokumentissa Sunday Timesin mukaan.
– Tulee todellakin olemaan hetki, jolloin Putinin vallan hauraus tunnetaan (Venäjän) hallinnon sisällä. Ja silloin saalistajat tulevat ahmimaan saalistajan. He löytävät syyn tappaa tappajan, Zelenskyi ennustaa Vuosi-nimisessä dokumentissa Sunday Timesin mukaan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Zelenskiä käyttää myös kuninkaallista nimeä Zelenskyi vastaan tehty ainakin 7 murha yritystä. Ei Ukrainan kansa ole niin yksimielistä kuten täällä on annettu ymmärtää. Muutenkin Ukrainasta ja heidän taistelukyvyistään annetaan ruusuinen kuva, todellisuus on kaikkea muuta sanoi asiantuntija Ylellä.
Eli ukrainalaisten taistelukyky ja tahto ovat heikkoja, mutta pärjäävät silti oikein hyvin ylivoimaisia venäläisiä vastaan? Eli...
Suomalainen Ukrainassa taistellut sanoi ilta-sanomien haastattelussa että heidän joukkueestaan tuhoutui 50% ja loput menivät paniikkiin ja tulivat hulluiksi.
Taisipa se ”YLEN -asiantuntija olla oikeasti venäläinen🤡🤣😅
Venäläiset myöhästyivät salamurhassaan Putin tuhosi jo venäjän tulevaisuuden kauppasuhteet kansainväliset suhteet ihan kaikki Putin olisi pitänyt tappaa venäläisten toimesta jo kauan sitten venäjä olisi nyt yksi maailman vaurain valtio ja kauppasuhteet kukoistaisi sadat tuhannet Ukrainaan teuraalle viedyt venäläiset eläisivät ja tulevaisuus näyttäisi hyvältä.
Putin kerkisi tuhoamaan kaikki
NATO ei yritä tuhota Venäjää. Mutta Putin yrittää saada sellaisen tilanteen/näkökulman aikaan, oman valtansa pyhittämiseksi ja pönkittämiseksi. Mutta tässäkin tavoitteessaan hän on epäonnistunut surkeasti. Hän on KÄÄPIÖ muutenkin kuin fyysisesti.
Miksi bunkkeripappa pelkää omaa kansaansa?
Koska kukaan ei luota ryssään ei edes pääryssä itse .
Stalinilla oli sama ongelma sanoikin jossain että aina kun kävelee kremlissä vartijan ohi hän ei voi koskaan tietää ampuuko tämä häntä selkään .
Olisihan se hauskaa että voisi käydä katulätkää pelaamassa yleisellä kentällä vieraiden ihmisten kanssa kun siltä tuntuu kuten Sale tekee.
Bunkkeri setä on kaivautunut maakuoppaan kuten Saddam...ja sieltä sen joku ilmiantaa ennemmin tai myöhemmin
Yksi lohtu Putinilla bunkkerissa on! Siellä ei putoa ikkunasta!
Totta
Bunkkerissa voi kuolla häkään tai hukkua veteen.
Biden ja Zelensky ovat vierailleet sotatoimialueella, bunkkeripappa ei sinne uskalla tulla,omat ampuisivat papalle napin otsaan..
Naulan kantaan...
Putin on verenhimoinen siviili.
Tätä Ranskan TV:n haastattelua ei tulla koskaan meillä näkemään YLE:n toimesta:
https://www.bitchute.com/video/pSiGchHg2S1R/
Puhe on Ranskaa, mutta tekstitys löytyy Englanniksi. Joillekin lampaille tilanne voi tulla yllätyksenä, mutta eivät läheskään kaikki Ukrainalaiset osta vuoden 2014 värivallankumousta ja varsinkaan pidä silloin valtaan nostetusta nukkehallitsijasta. Kuunnelkaa paikallisen mielipidettä maan tilanteesta.
Pahoittelen, mutta sinun ei kannata linkittää roskasivustoille. 🥱
Venäjän oikeudeton hyökkäys yhdisti ukrainalaiset. Jos maassa esiintyisi mainittavaa eripuraa, niin maa ei olisi kyennyt vastustamaan yli vuotta Venäjää.
Syrjäytetty presientti Viktor Janukovytš oli Venäjän käsikassara. Ukrainan oma Lukashenka. Ukrainalaiset havahtuivat ajoissa ja saavat pitää itsenäisyytensä. Lukashenka sen sijaan johdatti maansa Venäjän vasalliksi.
Jätä se 'oikeudeton' pois, kun kerran sitä et perustele.
Olet valtamedian huora, natohuorauden lisäksi.
Putelle käy samalla tavalla kun Saddamille ja Gadafille,Saddamilla alkoi silmät ihmeellisesti vilkuileman kun hirttoköysi oli vieressä.Gadaffi ei kerenny sitä tekemään.
Sotakääpiön tulevaisuus on synkkä
Bunkkeri Papalla, ei ole kun 9 läheistä joihin voi luottaa enää.