Sinä et auta minua!

Anonyymi-ap

Olin herännyt jo viideltä, enkä saanut enää unta, ennen kuin lähempänä seitsemää (jolloin vaimoni herää) jolloin saan vähän lisää levättyä. Ehkä tuntia myöhemmin toinen pojista ja vaimoni tulee halaamaan sänkyyn, toinenkin pojista käy halaamassa. Kaikilla on iloinen ja hyvä mieli. Nousen ylös. Yleensä vaimo on koulutuksessa koulun vieressä, mutta tänään heillä on poikkeus. Vaimoni pyytää minua ajamaan pojat kouluun. Nappaan pari minikarjalanpiirakkaa ja desin maitoa aamupalaksi ja ajan pojat kouluun. Tulen takaisin aikoakseni syödä jotain lisää aamupalaa ennen kuin lähden töihin.

Vaimoni tulee matkapuhelin ojossa ja jonkun paperin kanssa, ja pyytää minua auttamaan terveyskeskusajan varaamisessa. Oletin/tiesin, että tuonkaltainen ajanvaraus on paras hoitaa hänen puhelimellaan, koska se vaatinee tunnistautumista.
No, hänpä olikin olettanut, että minä teen sen omalla puhelimellani, koska hänen täytyy katsoa kalenteria omasta puhelimestaan. Ja kun en automaattisesti osannut kaivaa omaa puhelintani esille nanosekunnissa ilman, että hän sitä minulle mitenkään kommunikoi:

"Sinä et auta minua!" ja sitten nokka pystyssä kohti työhuonetta.

Mitenniin en auta? Kyllähän minä voin auttaa, mutta kun ei kuuntele, niin ei kuuntele.
Lisään "Sitäpaitsi juurihan vein pojat kouluun kun pyysit!"

Sitten vaimoni tulee takaisin keittiön pöydän ääreen, jupisee itsekseen ja varaa ajan omasta puhelimestaan (eikä suostu ottamaan vastaan apua).

Käyn suihkussa. Olen pukemassa vaatteita kun vaimo tulee tyhjän maitopurkin kanssa: "Minä en enää osta sinulle ja pojille maitoa, aina kun katson jääkaappiin, niin maito on loppu. Minä en sitä jaksa kantaa kaupasta!"

Yritän laittaa huumoriksi: "Tästä syystähän minä maksan sitä kuntosalijäsenyyttäsi!"

Ja sitten: "Silloin kun minä asuin poikien kanssa yksin, minä hoidin kaiken itse, minä pystyn kyllä kaiken tekemään itsekin!" (pojat ovat siis vaimon poikia, arjessa tällä ei ole kyllä paljoa väliä - pojat pitää isähahmona ja meillä on hyvät välit, oma poikani on jo aikuinen). Kuulemma tästä lähtien kaikki hoitavat itsensä.

Lisää jupinaa ja ilmoittaa lähtevänsä kirjastolle.

Lähdin töihin. Ilman kunnon aamupalaa ja nyt on niin nälkä, että vituttaa..

Niin kuin mitä helvettiä tämä nyt taas on? Kivasta aamusta suukopuiluun täysin turhanpäiväisestä.

Niin, että parisuhteessa olevat naiset - varmasti olette toimineet jollain vastaavalla tavalla. Mistähän tässä nyt kiikastaa?

6

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et tehnyt ollenkaan niin kuten vaimosi ajatteli, että tekisit. Et siis ole vaivautunut opettelemaan lukemaan hänen ajatuksiaan. Olet siis huono mies, ja on oikein, että sinua vituttaa.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        🍑 ­N­­y­­m­f­o­m­­­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17761761Z

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Vaimo ressaantunut,toivoo että mies tekee ilman käskemistä.Hae vaikka sitä maitoa näin ens alkuun kaupasta.Taakanjakoa oletettavasti.

    • Anonyymi

      Oletin, että kysymys olisi stressistä, mutta vaikuttaa siltä on jostain isommasta asiasta kysymys. Ennen niin energinen ja nauravainen vaimo tuntuu kadottaneen elämän mielekkyyden kertaheitolla. Makoilee vain sohvalla, tai sängyssä. Kerroin, että olen huolissani hänestä ja vastasi, että hän on huolissaan itsestään.

    • Anonyymi

      Ehkä vaimosi oireilee alkoholin käyttösi johdosta. Tärkeintä olisi nyt ottaa ne 12 askelta esim paikallisessa AA-kerhossa ja saada juomaputki poikki. Usein alkoholistimiehet ajautuvat myös homoseksuaalisiin suhteisiin. Vaimoasi selvästi vaivaa epävarmuus seksuaalisesta suuntautumisestasi ja alkoholin käytöstäsi.

    • Anonyymi

      Vaimo tilasi ajan terveyskeskukseen. Olisiko hän sairas tai peloissaan et sairastuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      81
      2975
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1706
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      78
      1520
    4. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1418
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      135
      1410
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      149
      1292
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      159
      1243
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      98
      1197
    9. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      82
      1168
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      81
      1168
    Aihe