Kun joku tienaa chatissa elääkseen kaiken sosiaalitukina, ehkä eläke on muutamia satoja euroja kuussa. Kun semmoinen ihminen halveksuu ihmisiä, joilla on oikesati tulot, joilla voi elättää itsensä ilman yhteiskunnan tukia, tienaa jopa niin paljon omilla ansioillaan, että siitä jää yliki jopa säästöön, niin nämä sätin sosiaalipummit kehtaavat sanoa, että pitääpä olla tyhmä tyyppi ja jotenkin vajaa, kun omilla avuillaan voi elää kivaa elämää, jossa ei tarvitse anoa jokaisia uusia lenkkareita sossulta!
Siis nämä kakkuut sun mun munamuut tms sätin viisaat kikkeliskuut on sitä mieltä, että nämä itse itsensä elättävät on ilman muuta jotenkin vajaita!!!
tulee mieleen, että onkohan nyt herroilla ihan kaikki kotona, vai onko vaan niin, ettei heidän nuoruudessaan ollut tarkkiksia eikä muita tukitoimia, että pojat ois voineet saada minkäänlaista apua vammaansa?
Chatin "viisaat"
Anonyymi-ap
1
169
Vastaukset
- Anonyymi
..... Kuka on oikeastaan sätin turhin ja tyhmin ja tapetein?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135203
- 675004
- 904074
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753580Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603158- 432771
- 152287
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️461868- 381740
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371608