Kun joku tienaa chatissa elääkseen kaiken sosiaalitukina, ehkä eläke on muutamia satoja euroja kuussa. Kun semmoinen ihminen halveksuu ihmisiä, joilla on oikesati tulot, joilla voi elättää itsensä ilman yhteiskunnan tukia, tienaa jopa niin paljon omilla ansioillaan, että siitä jää yliki jopa säästöön, niin nämä sätin sosiaalipummit kehtaavat sanoa, että pitääpä olla tyhmä tyyppi ja jotenkin vajaa, kun omilla avuillaan voi elää kivaa elämää, jossa ei tarvitse anoa jokaisia uusia lenkkareita sossulta!
Siis nämä kakkuut sun mun munamuut tms sätin viisaat kikkeliskuut on sitä mieltä, että nämä itse itsensä elättävät on ilman muuta jotenkin vajaita!!!
tulee mieleen, että onkohan nyt herroilla ihan kaikki kotona, vai onko vaan niin, ettei heidän nuoruudessaan ollut tarkkiksia eikä muita tukitoimia, että pojat ois voineet saada minkäänlaista apua vammaansa?
Chatin "viisaat"
Anonyymi-ap
1
249
Vastaukset
- Anonyymi
..... Kuka on oikeastaan sätin turhin ja tyhmin ja tapetein?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka363545- 113278
- 1443064
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032635Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742615- 441435
Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61388Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli3971148Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos511067Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6900