Tuskinpa ätmi japanissakaan pärjäisi

Anonyymi-ap

https://www.iltalehti.fi/matkajutut/a/95a0433d-b218-4abb-889a-411ca99edd02
"Kasper on deittaillut vuosia japanilaisia naisia – Treffeillä suomalaisen kanssa ero kävi heti selväksi
Vaalea ja pitkä Kasper Kivikataja, 33, herättää huomiota japanilaisten naisten keskuudessa. Osa heistä tavoittelee deittikokemusta nimenomaan ulkomaalaisten kanssa.
Treffeillä mies maksaa
Vaalea, pitkä ja sinisilmäinen Kasper herättää ulkonäöllään huomiota japanilaisten keskuudessa. Siihen liittyen hän saa toistuvasti kuulla saman kysymyksen: oletko amerikkalainen?
Suomalaismiehen vaaleus herättää paikallisissa naisissa kiinnostusta, ja osa innostuu nimenomaan siitä. Kasper kuvailee tilannetta englanninkielisellä termillä hunting foreigners, jonka karkea käännös on ’ulkomaalaisten metsästäminen’.
– Vaikka minusta ollaan kiinnostuneita, en aina tiedä, onko se aitoa. En voi olla täysin varma, kohdistuuko kiinnostus juuri minuun ihmisenä, vai onko kyse jostain muusta, Kasper pohtii.
Treffeillä Japanissa naisten ja miesten roolit ovat melko perinteiset: mies maksaa aina.
Japanilainen deittikulttuuri eroaa Kasperin kokemuksen mukaan Suomesta siinä, että japanilaiset naiset haluavat nopeammin tietää, onko suhteella tulevaisuutta.
– Kolmansien treffien jälkeen käydään yleensä keskustelu siitä, jatkuuko suhde vai ei. Suomessa en ole huomannut vastaavaa, selkeää rajaa päätökselle."

Ei taitaisi tällainn 170 cm tappi saada japanilaisten naisten kiinnostuksen osotuksia, kun taitaa japanilaiset miehekin olla yhtä pitkiä.
Luultavasti tällainen ätmin käytös saisi japanilaisissa naisissa hihityksiä aikaiseksi.
Tosin japanilaiset naiset ovat jotenkin viehättäviä.

25

627

    Vastaukset 25

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      japanilaiset kakkivat kuoppiin, siellä ei ole vielä vessanpönttöjä keksitty.

      • Anonyymi

        Olet sekoittanut Thaimaan ja Japanin keskenään.
        Thaimaassa kakitaan kuoppiin, ei Japanissa.
        Japanissa on sivistyneet wc käymälät, joissa ohjelmoitavat wc pöntöt, joissa säädetävät vesisuihku klosetit ja tuulettimella toimiva alapään kuivatus ominaisuus eri lämpötiloilla.
        Myös taustamusiikki voidaan valita wc pöntön ohjelmointi valikosta.


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­­­y­­m­f­o­­­m­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17763545O

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Suomesta ei enää kovin montaa valkoista työpaikkaa löydy, enemmistö on noita mustia, varsinkin duunaritöissä. Ei ole varsinkaan pitkään aikaan kohdannut työnmäärä ja laatu vrt. palkkaukseen.

    • Anonyymi

      Naiset haluaa komean pitkän top 10 miehen japanissakin. Tavis naisille ei suomessa kelpaa mikään lyhyt ätmi vaan pitkä komea mies.

    • Anonyymi

      Mikä ihme on ätmi?

      • Anonyymi

        Olet uusi palstalla, kun et vielä tiedä mikä ätmi on.
        Yksinkertaisuudessaan ätmi on miespuolinen, jolle sosiaalinen kanssakäyminen naisen kanssa on suuri haaste ja vaikeus, jonka takia ätmi on yleensä yksin-
        Ätmillä on myös oman arvon tunto huono ja ätmi olettaa, ettei ole naista, joka hänet kelpuuttaisi, mikä pitää paikkansa, ei ole todellakaan.

        t. ätmi toteaa


    • Anonyymi

      joku toimitusjohtajq luus3e4ip3kkq jqpw3ll3..

    • Japani on kehittynyt maa, ja siellä on elintaso parempi kuin Suomessa. Japanissa on myös paljon yksinäisiä poikamiehiä.

    • Anonyymi

      Eipä kuulosta houkuttelevalta. Lähinnä teennäiseltä sopimusavioliittojen metsästykseltä.

      • Aasialaisille ei ole tärkeää länsimainen romanttinen rakkaus, vaan toimeentulo ja varallisuus menee sen edelle. Näin olen ymmärtänyt.


      • Anonyymi
        Prinssi_J kirjoitti:

        Aasialaisille ei ole tärkeää länsimainen romanttinen rakkaus, vaan toimeentulo ja varallisuus menee sen edelle. Näin olen ymmärtänyt.

        Niin minäkin. Käytännön ihmisiä jotka ei liiemmin tunteile. Kunnia ja häpeä taitaa olla ne perustunteet.

        Joskus mietin, johtuuko moinen tunnekylmyys ja raadollisuus kalansyönnistä?

        Ruotsalaisethan on kans kovia ja raadollisia ja syövät paljon kalaa. Heillä näyttäminen muille on tärkeintä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Niin minäkin. Käytännön ihmisiä jotka ei liiemmin tunteile. Kunnia ja häpeä taitaa olla ne perustunteet.

        Joskus mietin, johtuuko moinen tunnekylmyys ja raadollisuus kalansyönnistä?

        Ruotsalaisethan on kans kovia ja raadollisia ja syövät paljon kalaa. Heillä näyttäminen muille on tärkeintä.

        Ei se mistään ravinnosta tule... Se on kulttuurinen ero ja vuosituhansia vanha. Länsimaissa romanttisuus on enemmän se juttu ja rakkaus erilaista. En oikeen viehäty tuosta aasialaisten tyylistä rakastaa, vaikka japanilaisissa on todella nättejä yksilöitä.


      • Anonyymi
        Prinssi_J kirjoitti:

        Ei se mistään ravinnosta tule... Se on kulttuurinen ero ja vuosituhansia vanha. Länsimaissa romanttisuus on enemmän se juttu ja rakkaus erilaista. En oikeen viehäty tuosta aasialaisten tyylistä rakastaa, vaikka japanilaisissa on todella nättejä yksilöitä.

        Onhan ne. Olisin tinderissä viime kesänä saanut seksiä nuorelta japanilaiselta mallimieheltä joka odotteli hotellissa kotiin lähtöä.

        En harrasta mitään panosuhteita, mut härnäsin huvikseni vaan sitä miestä, itseppä aloitti.

        Varmaan inhottavaa lentää Suomesta Japaniin kovassa panetuksessa ja turhautuneena🤣

        Oli kyllä sen miehen ehdottelut kylmää kyytiä.


    • Anonyymi

      Niin aasialaiset ja japanilaiset naiset on suunniteltu länsimäisen miehen valloitettaviksi. Aasialaiset miehet antavat erittän mielellään tyttärensä, siskonsa ja jopa vaimonsakin arjalaisen siemenen täytettäväksi. Aasialaisissa maissa valkoihoinen mies on kuningas.

      Joten menkää! Menkää ja nussikaa aasialaisten naisten vitut täyteen suomalaista siementä. Näin on luoja tarkoittanut, on erittäin luonnollista ja oikein että nuori aasialainen löytää itselleen vanhemman suomalaiasen miehen.

      Yksikään mies joka pääsee aasialaista silkkipimppaa kokeilemaan ei enää ikinä halua sekaantua kotimaiseen jääkaappinaiseen. Uskokaa tai älkää, aasialainen nainen jopa kelpuuttaa kiltin ja kunnollisen miehen toisin kuin satojen jännämiesten käyttämä suomalaine nainen.

    • Anonyymi

      sumopainissa varpaat lätisee lattialla kun mahapaisuu japanissa ja tsa tsa tsaa, pitää laihduttaa sumopainijat lihava on ja varpaaat matolla lätisee tsa tsa tsaaa.

    • Anonyymi

      ei liian montaa pina coladaa tsa tsa tsaaa vodka pulloja vain lallalla laaaa

    • Anonyymi

      Japanilainen nainen on ihana, hän ottaa nöyränä ja kuuliaisena vastaan, mitä mies hänelle tarjoaa.

    • Anonyymi

      oikeasti joo en olisi huomannut tuota käärijä-musiikkia euroviisuista, mutta kun joku amerikkalainen siitä saoi aika hyvä..

    • Anonyymi

      M;inua pelottaa vähän kun alkaa tuntumaan siltä että ihastun johonkin tyttöön ja silloin menetän oman itsemääräämisoikeuden, koska niin pitäisi ajatella jotain toistakin ihmistä.

    • Anonyymi

      onkohan japanilaiset jo maksaneetg amerikkalaisxille Pearl Harboour -tuhoamis velkanksa käteisellä`

    • Anonyymi

      Isot rockmusiikin tähdet ovat kertoneet, että japsibändärit ovat maailman parhaita eikä siellä kukaan ala inisemään joistakin ikäseikoista.

    • Anonyymi

      Ei varmaankaan, mutta ainakin japsinaisia olisi kivempi katsella, onhan ne kauniimpia ja hyvätapaisempia kuin suomalaiset

    • Anonyymi

      suomalaisten on aina pakko kerskua, ja, kehuskella, itseään,

      vaikka, ei olisi mitään syytä millään tavalla,


      mutta, suomi on suomi,

      ja, kateellisia, aina riittää,

    • Anonyymi

      tieteeseen nämäkin rahat, eikä näille lukemattomille junteille,

      mutta, maailma on maailma,


      ja, ajattelemattomuutta on aivan liian paljon,

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      935
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      903
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      775
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      721
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      658
    6. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      621
    7. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      34
      594
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      590
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      586
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      20
      535
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      523
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      66
      499
    14. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      492
    15. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      35
      483
    16. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      476
    17. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      460
    18. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      105
      458
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      44
      444
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      427
    Aihe