Kun kotimaassa alkaa paljastumaan, ihmishenkiin kohdistuvaa uhkaa, mahdollisesti liittyen kadonneiksi jääneisiin tyttöihin ja naisiin, valtion korkeiden korruptiovirkamiesten, ökyrikkaiden äärioikealle radikalisoituneiden, perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten taholta ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17766105/ek-yleisradio-valeuutisoi-180en-takuuelaketta-900eksi-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17757182/koyhat-ihmiset-eivat-osaa-kayttaytya#comment-119432799
Tuo viimeisin keskustelu suljettiin ja viranomaiset kiirehtivät, suuntaamaan huomion, Suomessa toimivista, äärioikeistoekstremisteistä, ÄärioikeistoUkrainaan lähteneisiin äärioikeistoradikalisteihin. Kyseessä ovat kuitenkin, Suomen valtion korkeissa viroissa, toimivien virkamiesten, äärioikealle isosti radikalisoituneista perintöpörssikeinottelija jälkeläisistä.
Nainen tai tyttö, kun ökyrikkaiden jatkoilla, päätäsi kalautetaan "vahingossa", huonekalujen kulmaan "tanssin" verukkeella tms, oletko joutunut äärioikeistoekstremistien vihaväkivallan kohteeksi, mahdollisesti jopa tarkoituksella, henkeä uhkaavan sellaisen.
Mihin kansalaiset voivat enää luottaa, kun valtion viranomaiset, suojelevat korruptiovirkamiesten- ja poliitikko-pörssirikollisten, äärioikeistoekstremisti-perintösuunnittelija-pörssikeinottelujälkeläisiä ? Onko viranomaisissa Suomessa paljonkin äärioikeistoekstremismiä ?
Siirsikö SuPo huomion toisaalle, Ukrainaan menneisiin Äärioikeistoekstremisteihin
27
682
Vastaukset
- Anonyymi
Sinä se jaksat vaahdota tuosta takuueläkkeestä. Kai ymmärrät, että se ei ole ratkaisu mihinkään? Ymmärrätkö sen seuraukset inflaation?
- Anonyymi
Kansanpalkka o n ainoa ratkaisu maailman ongelmiin. Suomessa porvarit elää yhä lahtari-ajattelussa joka on RKP-stalinismia?
Neuvostoliiton psykiatrinen ajattelu ja mielenterveyshoito tuli Suomeen- mm peruskouluna, pakkoruotsittamisena ja toisinajattelijoiden hoito jakomielitautisina eli sktisofreenikkoina- skitsofrenia on USSR-SNTL:ssä keksitty tautinimike toisinajattelijoiden poistamiseksi yhteiskunnasta.
Nyt on kylmä sota NATO--peli ja CIA Suomessa- nyt Suomea ollaan yuhoamassa valtiona kaikin tavoin?
2023; uutta venäjän sotatekniikkaa?
OnPaste,com:
https://i.imgur.com/f002VHD.jpg - Anonyymi
Eläkeläiset eivät ole päättäjien mielestä ihmisarvoisia.
Selitteet inflaatiosta ovat saatanan palvojien selityksiä pahuuden puolustamiseksi.
Hyvyys tulee voimaan vasta kun tämä yhteiskunta on maailmanlaajuisesti tuhottu kokonaan.
Pahuus ei koskaan parane, se on parantumaton tauti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eläkeläiset eivät ole päättäjien mielestä ihmisarvoisia.
Selitteet inflaatiosta ovat saatanan palvojien selityksiä pahuuden puolustamiseksi.
Hyvyys tulee voimaan vasta kun tämä yhteiskunta on maailmanlaajuisesti tuhottu kokonaan.
Pahuus ei koskaan parane, se on parantumaton tauti.Suomen natsi- ja satanisti-rikoksia ei tutkita?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen natsi- ja satanisti-rikoksia ei tutkita?
Ulkopuolisten on hyvin hankalaa tutkia sinun mielikuvitusvihollistesi "rikoksia". Ne kun ovat olemassa ainoastaan sinun päässäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkopuolisten on hyvin hankalaa tutkia sinun mielikuvitusvihollistesi "rikoksia". Ne kun ovat olemassa ainoastaan sinun päässäsi.
MEDIAKOHUJA TUOTETAAN koko ajan- että oikeat asiat unohtuu kasan päästä-
ESIM ,,... KUKA on Suomen PRESSA ?????
Niinistön bisnekset ja eturyhmät salattu kokonaan AVOIMESSA EUssa?..
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17772616/kuka--tutkii--sauli-niiniston--bisneksia--epailyttavaa--kun--tyyppi--on-euron--ja-naton--jne--taust - Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#177661473
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Älä suotta jaa noita turhia linkkejä jatkuvasti noihin roskakeskusteluihin. Ei niitä kukaan avaa tai lue.
- Anonyymi
Räkyttämämällä peitellään vakavia rikoksia, joita äärioikeistoradikalistit, valtion korkeiden korruptiovirkamiesten, ökyrikkaat perintöpörssirikollis-jälkeläiset tekevät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
Linkkejä ei ole kenenkään pakko avata, vain ne joita ne kiinnostavat voivat niin tehdä, on turha valittaa sellaisesta oikeudesta ja linkkien käyttäminen, on esteettömyyttä, heille joilla on kipuja tms. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Räkyttämämällä peitellään vakavia rikoksia, joita äärioikeistoradikalistit, valtion korkeiden korruptiovirkamiesten, ökyrikkaat perintöpörssirikollis-jälkeläiset tekevät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
Linkkejä ei ole kenenkään pakko avata, vain ne joita ne kiinnostavat voivat niin tehdä, on turha valittaa sellaisesta oikeudesta ja linkkien käyttäminen, on esteettömyyttä, heille joilla on kipuja tms.Hyvä linkki-
salaseurat eliitti satanistit vapaamuurarillinen hyväksikäyttökultti USA jne- suomessa huostaanotetaan lapsia vanhemmiltaan- laitoksiin- ja kadonneita tuhansia vuosittain- minne katoavat? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä linkki-
salaseurat eliitti satanistit vapaamuurarillinen hyväksikäyttökultti USA jne- suomessa huostaanotetaan lapsia vanhemmiltaan- laitoksiin- ja kadonneita tuhansia vuosittain- minne katoavat?Kurva Z€£€N$KY on pummi !
- Anonyymi
EK-Yle:hän tuon VALEUUTISEN takuueläkkeestä, siis siitä vale-sellaisesta teki.
Kyllä kansalaisten velvollisuus, on vaatia oikaisua, kun ns. virallinen media, tekee korruptiopoliitikko-pörssirikollisille vaalimainontaa, haavoittuvimpien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden kustannuksella. - Anonyymi
Alkaa olla ilmiselvää, että Suomessa, esim. Tampereella, selvittämättä jääneet kadonneiden tyttöjen ja naisten tapaukset, liittyvät äärioikeistoradikalisteihin ja niihin voi liittyä viranomaissuojelua korruption takia.
- Anonyymi
koko netissä sensuroitu usa uusnatseista kertova tositapahtumiin perustuva elokuva mm näytti uusnatsi-kulttien lapsi-hyväksikäyttö kohtauksen elokuvassa
- Anonyymi
Linkkien käyttäminen osana keskustelua, on tärkeää mm. vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille. Myös ns. palautelomakkeet, ovat siinä myös tärkeitä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17766147/siirsiko-supo-huomion-toisaalle-ukrainaan-menneisiin-aarioikeistoekstremisteihin- Anonyymi
No voitkin linkittää kaiken oleellisen tiedon KELA ja TE + eläkkeistä tänne selkokielellä ja vain tarvittava olleellinen tieto.
Muutoin voi olla vaikea löytää tietoja helpolla. Nyjyään kun ei ole palvelua missään- ja kaikki perustuu toimimattomaan netti-yhteys-tietoon.
- Anonyymi
Tässä se EK-Yleisradion VALEUUTINEN, takuueläkeläisten henkien kustannuksella:
https://yle.fi/a/74-20020832
Korruptiovaalimainoshan tuo on, mutta kun valehdellaan puolen tonnin edestä, oikeusturvattomiksi pahoinpideltyjen, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-eläkeläisorjien kustannuksella, ns. virallisessa mediassa, on kaikki törkeyden rajat ylitetty. - Anonyymi
Sananvapauksia estetään eri mieltä, korruptiopoliitikko-virkamies-pörssirikollis-äärioikeistoekstremistien kanssa olevilta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762745/liittyvatko-quotkoyhien-opettamisetquot-naisten-katoamistapauksiin-tampereella-#comment-119430556 - Anonyymi
Siirsikö supo huomion pois kotimaassa, tapahtuvista valtion korkeiden virkamiesten ja korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, väkivallanteoista toisaalle, ÄärioikeistoUkrainaan ?
https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-140929
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana#comment-119411445
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat-
Tuo yksi juoppo, valtion korkean virkamiesnaisen perintöpoika, joka äidiltään saamilla pörssiosake-keinottelurahoilla, räksyttää täällä ja haukkuu Suomen kansaa, milloin miksikin, käytännössä asuu täällä palstalla, että näyttäisi, kuin olisi laisiaan enemmänkin, vaikka kyse on vain pienestä, mutta äärimmäisen korruptoituneesta, äärioikeistoekstremistisestä pörssirikollisuudesta ja väkivallasta, jota esiintyy kyseisten keskuudessa, kaikissa muodoissa. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan
Marginaalinen, äärioikealle radikalisoitunut, perintö-pörssirikollis-juoppoporukka, tekemässä ikuiset valtavat kymmenien miljardien velat, Suomen kansalle jälkeläisineen, vieläpä siten, ettei kansalaisten kantaa ole, missään demokraattisissa, oikeus-sivistysvaltion virallisissa vaaleissa, koskaan kysytty.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517- Anonyymi
Lintilän ryyppäämis-jutulla peitettiin Anneli Auer keskustelu sivuun
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lintilän ryyppäämis-jutulla peitettiin Anneli Auer keskustelu sivuun
kyllä.
Auer keskustelut estetään aina.
- Anonyymi
Tietäähän sen kun ei lapsesta asti, koskaan joutunut itse, tekemään aidosti, yhtään mitään elämänsä eteen, että todellisuus on hämärtynyt ja siihen kun jatkuva dokaaminen päälle, valvominen äärioikeistoradikalismeineen, että sekavaa on ja sellaiseen sitten kansamme verovaroja käytetään, valtion viroista käsin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17757182/koyhat-ihmiset-eivat-osaa-kayttaytya#comment-119432799
Tuossa se sen vihakirjoitus köyhyyteen pahoinpideltyjä kohtaan, jonka jälkeen alkoi tulla totuuksia tilanteesta ja supo käänsi huomion ÄärioikeistoUkrainaan, ettei vain Suomen valtion syvää korruptiota, valtion virkojen käyttämistä äärioikeistoradikalismin ja pörssirikollisuuden rahoittamiseen ja saarnaamiseen palstoilla, jouduttaisi tutkimaan ja paljastamaan, mitä on AutokratiaUsan sotarikosliitto-hävittäjähankkeiden todelliset taustat, eli korruptio, iso talousrikollisuus, ym.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605 - Anonyymi
ÄärioikeistoBritanniaa "demokratiaksi" kehuvilta, valtion korkeiden virkamiesten, ökyrikkailta perintö ja verosuunnittelija-pörssirikollisjälkeläisiltä, on ahneuksissaan unohtuneet faktat:
https://www.france24.com/en/europe/20230124-not-taken-care-of-uk-teacher-laments-low-salary-amid-cost-of-living-crisis
Unicef eli YK eli me Suomessa, ruokimme sikäläiset lapset ja vanhukset, kun valtion varat siellä, käytetään ökyrikkaiden veroparatiisihovien pörssirikollisuuteen, sotimiseen ÄärioikeistoUkrainassa ym. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17791947/ikuinen-velkavankeus-suomen-kansalle-korruptiovaaleissa-tarjolla#comment-119865927
VASTUUTONTA Suomen kansan valtavien varallisuuksien, ryöstämistä kiinalaisille pörssibiljonääreille, joita AutokratiaUsan sota-sote-pörssikapitalistien enemmistö jo alkaa olla. - Anonyymi
Mitä enemmän kansalaiset Suomessakin, saavat todisteita, eduskunnan korruptiosta ja YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄKSI muuttamisesta, sitä epätoivoisemmin pörssiperillistrollit tyrkyttävät muka-eroja-puolueittensa välillä, eroja joita ei ole olemassakaan.
https://www.aljazeera.com/news/2023/4/12/what-is-discord-how-did-leaked-pentagon-documents-spread
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132950
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831629Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2631460Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731445Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2361340Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121120Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341060- 921003
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983