Hinnat on samaa luokkaa ja vain 4x4 autosta on kyse. Vanhoja yksinkertaisia autoja ja jotain 10000€ raja . Kilometrejä ei kerry montaa tuhatta vuodessa mutta lähes joka päivä pitää liikkua. Varmatoiminen on ykkös asia ei mukavuus. Mutta pakettia autossa on kaikki suojassa ja toisaalta lava autoon saa kaikkea kyytiin miten vaan. Onko karmea lava autolla kun on aina sään armoilla lava ja lumessa ja sohjossa ja ravassa ja jos on kuomu,ahdas, siellä ei kävellä kumarassa ja lava on hemmtin korkealla . Oikeastaan lava auto tulee jo blokattua pois kun omaa kirjoitusta seuraa . Mutta miten on käyttäjät asian kanssa eläneet?
Yhden pakun jo ostin ja kun oli hauan aika myyjä soitti että se meni jo vaikka oli sovittu hakupäivä.No vitutti kun olen pitkään etsinyt ja viimein löytyi kriteerit täyttävä auto.
Toisaalta mikäpä kiire minulla kun on auto millä liikkua muttei paku tai lava auto ,vielä. Jenkkikin kiinnostaa mutta on enempi harraste pelejä. Vaihtelen autoja harvoin joten tarkka ostos eikä kuin jotku puolivuosittain kierrättäävät. Lava-autoissa 4x4 on enempi vaan valinnan varaa kuin pakuissa4x4. Ja 2 koiraa ja hoikka vaimo pitää mahtua kyytiin ilmastoinnin kera ohjaamoon. Mielipiteitä? jopa mielen ilmaisuja vaikka kirjoitusvirheitä ja lause rakenteista tai ihan vaan vittuilua se kun on helppoa piilosta kuten nykymiehet tekee-------
Kumpi lava vai pakettiauto? 4x4
Anonyymi-ap
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Neljää ihmistä epäillään taposta
Helsingin Punavuoressa – yksi heistä on takavuosien Miss Helsinki -kilpailija https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009488867.html https://www.mtvuutise424467Andy McCoy heittää hurjan väitteen "heponisti"-elämästään: "Levy-yhtiö toi sulle kamaa, että sä..."
Ohhoh… Rock-legenda Andy McCoy avautuu huumeiden käytöstään ja esittääkin aikamoisia väitteitä. Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/andy-mccoy-h673031Martina IG:ssä pitää rotikoita vapaana metsässä, vaikka lakisääteinen kiinnipitoaika on alkanut
Ja naisella jo aiempi tuomio metsästyslain rikkomisesta! Martina kuvaa videolla vapaana juoksevia koiria ja selittää "nää nauttii, on kyl iha mielentö5022420Andy McCoy -jakso räjäytti Maria Veitolan somen: "Tuntui ahdistavalta katsoa", "Fyysinen paha olo"
Oli kyllä ahdistava jakso ja Andy McCoyn käytös ei saa kiitosta. Mutta kiitosta saa Maria Veitola, joka otti McCoyn ala-arvoisen käytöksen miehen itse822120Mikä ihastuksesi kohteessa on kuumaa
Mikä saa haluamaan juuri häntä? Ole rehellinen.. Kukaan ei saa tietää👀672017Uhkeus-varoitus! Susanna Penttilä pikku-pikku-bikineissä: Tässä ei jää mitään arvailujen varaan...
Nyt on kyllä säästetty kankaassa! Ex-Playboy-malli ja yrittäjä Susanna Penttilä on tunnettu glamour-tyylistään. Hän poseeraa mielellään bikineissä, ja251956Oliko Natoon liittyminen sittenkin "hätäpaska"?
Nyt, kun Suomen natoon liittyminen näyttää jo sinetöidyltä on "kauhu on kangistanut keskustelun Natosta"(hesari). Tuliko sittenkin tehtyä väärä päätös4981260Sinkut, hirvittääkö ajatus uudesta parisuhteesta, vaikka haluaisittekin sellaisen?
Otsikossa ydinasia. Tarkoitan siis sitä, että vaikka itse haluan parisuhteen, niin jotenkin samaan aikaan, nyt, pelottaa ajatus siitä, että taas pitäi2681198- 401171
- 79850