Kumpi lava vai pakettiauto? 4x4

Anonyymi-ap

Hinnat on samaa luokkaa ja vain 4x4 autosta on kyse. Vanhoja yksinkertaisia autoja ja jotain 10000€ raja . Kilometrejä ei kerry montaa tuhatta vuodessa mutta lähes joka päivä pitää liikkua. Varmatoiminen on ykkös asia ei mukavuus. Mutta pakettia autossa on kaikki suojassa ja toisaalta lava autoon saa kaikkea kyytiin miten vaan. Onko karmea lava autolla kun on aina sään armoilla lava ja lumessa ja sohjossa ja ravassa ja jos on kuomu,ahdas, siellä ei kävellä kumarassa ja lava on hemmtin korkealla . Oikeastaan lava auto tulee jo blokattua pois kun omaa kirjoitusta seuraa . Mutta miten on käyttäjät asian kanssa eläneet?
Yhden pakun jo ostin ja kun oli hauan aika myyjä soitti että se meni jo vaikka oli sovittu hakupäivä.No vitutti kun olen pitkään etsinyt ja viimein löytyi kriteerit täyttävä auto.
Toisaalta mikäpä kiire minulla kun on auto millä liikkua muttei paku tai lava auto ,vielä. Jenkkikin kiinnostaa mutta on enempi harraste pelejä. Vaihtelen autoja harvoin joten tarkka ostos eikä kuin jotku puolivuosittain kierrättäävät. Lava-autoissa 4x4 on enempi vaan valinnan varaa kuin pakuissa4x4. Ja 2 koiraa ja hoikka vaimo pitää mahtua kyytiin ilmastoinnin kera ohjaamoon. Mielipiteitä? jopa mielen ilmaisuja vaikka kirjoitusvirheitä ja lause rakenteista tai ihan vaan vittuilua se kun on helppoa piilosta kuten nykymiehet tekee-------

0

891

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

        Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
        Ikävä
        93
        2099
      2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

        Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
        Apua aloittelijalle
        167
        1540
      3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

        Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
        Äänekoski
        74
        1319
      4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

        Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
        Maailman menoa
        236
        1200
      5. No ei sun asunto eikä mikään

        muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
        Ikävä
        73
        1170
      6. Hyvin. Ikävää nainen,

        Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
        Ikävä
        88
        1096
      7. Martina lähdössä Ibizalle

        Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        151
        1041
      8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
        Maailman menoa
        245
        984
      9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

        Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
        Ikävä
        51
        916
      10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

        Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
        Pyhäjärvi
        88
        891
      Aihe