Omia Järviseudun ehdokkaita eduskuntaan

Anonyymi-ap

Pohjanmaalta on löydyttävä hyviä ehdokkaita eduskuntaan .Alajärvellä on mm .Raimo Wistbacka, Paula Risikko yms ,jotka ovat tehneet vuosia hyvää työtä kansanedustajana. Se ,että saadaan oman Järviseudun alueen vaikuttajia päätöksen tekoon valtakunnan tasolla on tärkeää. Päätöksiä tämän alueen puolesta ja työtä / Yms valtion hankkeita tälle omalle alueella. Vimpelissä hyvä ehdokas, ajelin Seinäjoelle ja matkan varrella oli vaalimainos kylttejä. Huomasin,että numero puuttui. Se jää mieleen ja varsinkin näytti muilla ehdokkailla se löytyvän . Olisiko hyvä korjata seuraaviin mainoskyltteihin.

17

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko keskusta jo tunnustanut tappionsa, kun ei näy eikä kuulu? Taitaa kannatus alkaa kohta kaksilla.

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😋 ­N­y­­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17767471E

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Kyllä sitä Leijonanmieltä kehtaa äänestää ja numeronhan voi tarkistaa vielä vaalikopissakin. Niin itse teen joka tapauksessa ennen numeron kirjoittamista!

    • Anonyymi

      Torstaina 16.3.2023 järjestetään Kivitipussa järviseudun vaalitentti. Siellä ovat järviseutulaiset ehdokkaat esillä.

    • Anonyymi

      Voi pyhä yksinkertaisuus! Mitä merkitystä sillä on, mistä kansanedustaja on kotoisin! Asia on niin, että valittu kansanedustaja toimii puolueensa ohjelman mukaan. Kun Järviseudun vähävaraiset äänestävät Eduskuntaan Kokoomuksen, Persujen, Kepu:n ja Kristillisten ehdokkaita, he antavat samalla valtakirjan käydä lompakkonsa, heille tärkeiden palvelujen, ja työehtojensa kimpuun.
      Edellämainitut puolueet ovat aina puolustaneet vain suurituloisten ja suuryhtiöiden etua. kaikki edellämainitut puolueet ovat myöskin ilmoittaneet kannakseen, että toimeentuloturva on Suomessa liian korkea.
      Älkää hyvät ihmiset uskoko loruja, että sosialiturvan leikkaukset, työehtojen murentaminen ja kuntatalouksien tulojen alentaminen ei koskisi teitä. Juuri teitä ja teidän perheitänne ja iäkkäitä sukulaisianne ne koskevat.
      Valitut kansanedustajat eivät päätä Eduskunnassa teidän kylän yksittäisistä siltarummuista. He toimivat siellä puolueen käskyläisinä.

    • Anonyymi

      Mikäli haluaa muutosta nykyiseen politiikkaan niin vaaleissa on kaksi vaihtoehtoa. Ääni perussuomalaisille, niin muutos on mahdollista, ääni kok/sdp niin vihervasemmisto yhdessä kokkareiden kera jatkaa vasemmistolaista politiikkaa hieman laimennettuna kokkareiden tavoitteilla.

      • Anonyymi

        Alajärvi, Lapua ja Kauhava on saanu 10 000 000e vuodessa vos-tasausta, hyvä siinä on pienempien kuntien ympärillä koittaa pyristellä perässä... Ääni pienen kunnan ehdokkaalle on ääni paremmalle ja tasavertaisemmalle tulevaisuudelle.


      • Anonyymi

        Ääni Perussuomalaisille on ääni oman etunsa vastaiselle politiikalle. Persut ähräävät työperäisen maahanmuuton, kansainvälisyyden vastustamisen ja Eu- vastaisuuden puolesta. Persujen touhu on sulaa hulluutta. Katsokaa Britanniaa, joka sotki kansalaistensa elämän EU- erolla. Inflaatio Britanniassa on huipussaan. Monet jokapäiväisen elämän hyödykkeet ja esim. vihannekset ovat Britanniassa loppuneet. Persut ovat myös sitä mieltä, että sosialiturva Suomessa on liian korkea. Heille sopii leikata suomalaisilta sosialiturvaa, jotta sosialiturvan leikkaaminen onnistuisi niiltä pakolaisilta, jotka Persupuolue kutsui maahan, hyväksyessään Sipilän hallitusohjelman. Verovälttely on persujen kuningaslaji. Esim. persupuolueen pitkäaikainen puoluejohdon jäsen Veikko Vallin pitää itse kunnia-asiana sitä, että maksaa firmojensa verot Viroon. Huijaripuolue koko persupuolue, palkansaajan ja veronmaksajan suurin vihollinen, joka on valmis Kokoomuksen kanssa kyykyttämään suurinta osaa kansasta kunhan rikkain kymmenesosa saa kyykytyksestä hyödyn.


    • Anonyymi

      Vos, vos vos-tasaus, uuuu jeeee, vos-tasaus , uuuuuu jeee💖

    • Anonyymi

      Täällä joku vihervassari kommunisti pitää vaalipuheita.Justiin nämä punavihreät EU:ssa äänestivät että meidän ikääntyneisiin ja arvonsa menettäneisiin taloihimme pitää tehdä pakon edessä kynppitonnien remontit.Kiertäkää kaukaa tällaiset ehdokkaat.

      • Anonyymi

        Jälleen persu hörhöilee EU:hun liittyvien asioiden kanssa. " EU:ssa äänestivät että meidän ikääntyneisiin ja arvonsa menettäneisiin taloihimme pitää tehdä pakon edessä kynppitonnien remontit." Suomen Eduskunta, eikä eduskuntavaaliehdokkaat eivät EU:ssa äänestä.
        Naurettavaa, että pitäisi vanhoihin mädäntyneisiin taloihin mitään pakkoremontteja tehdä. Haha! siinä taas yksi persu mouruaa tyyliin "kurkun mittadirektiivi" ja "sukupuolineutraalit liikennemerkit", jotka esimerkkeinä ovat silkkaa sontaa ja paikkansapitämätöntä persulegendaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jälleen persu hörhöilee EU:hun liittyvien asioiden kanssa. " EU:ssa äänestivät että meidän ikääntyneisiin ja arvonsa menettäneisiin taloihimme pitää tehdä pakon edessä kynppitonnien remontit." Suomen Eduskunta, eikä eduskuntavaaliehdokkaat eivät EU:ssa äänestä.
        Naurettavaa, että pitäisi vanhoihin mädäntyneisiin taloihin mitään pakkoremontteja tehdä. Haha! siinä taas yksi persu mouruaa tyyliin "kurkun mittadirektiivi" ja "sukupuolineutraalit liikennemerkit", jotka esimerkkeinä ovat silkkaa sontaa ja paikkansapitämätöntä persulegendaa.

        Lueppas EU kiimainen minkä puolueen mepit äänesti pakkoremonttien puolesta ja naura sitten.


    • Anonyymi

      Kun saadaan kokoomuslainen kuntaministeri niin Vimpeli liitetään Alajärveen. Alajärven Veto on uuden seuran nimi.

      • Anonyymi

        Kestää kauan saada kokoomuslainen kuntaministeri.


    • Anonyymi

      Miksi maisteri ei ole poistanut yhtään viestiä ?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Joista yksikään ei mene läpi. Keräävät vain puolueilleen ääniä, jotta Kokoomus, Kepu ja Persu- puolue voivat harjoittaa vähävaraisten, keskituloisten ja järviseutulaisten eläkeläisten edun vastaista politiikkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      116
      5347
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      70
      5108
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4154
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3630
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3238
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2821
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2307
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      54
      1949
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1842
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1693
    Aihe