Työeläkkeen, kansaneläkkeen ja kuluttajahintojen indeksien leikkaaminen oli ensimmäisenä listoilla. 4vuoden ajaksi muka. Höpö ,Suomessa se tarkoittaa aina pysyvää leikkausta.
Eläkeläisiltä aina ensimmäisenä jotain pois. Silläkö se tämä maa pelastuu, joilla vähiten on sekin pois .Joutavat kuolla ei tarvitsisi maksaa mitään.
1300 miljoona vuodessa kehitysapuun. Sitä ei voi leikata se on kiveen hakattu ja Suomi noudattaa sopimuksia. Nyt muka kosmeettinen leikkaus 200-300milj.
Oikeita leikkauskohteita kyllä löytyisi, herroilta ja narreilta srkä päljon aurikoa saaneiden elintasopakolaisten elatuksesta.
Ensimmäisenä taas ollaan ottamassa eläkeläisiltä.
Anonyymi-ap
1
57
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 314184
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344027- 583624
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans223473- 793437
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643301- 812866
- 542795
- 202544
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142284