Ensimmäisenä taas ollaan ottamassa eläkeläisiltä.

Anonyymi-ap

Työeläkkeen, kansaneläkkeen ja kuluttajahintojen indeksien leikkaaminen oli ensimmäisenä listoilla. 4vuoden ajaksi muka. Höpö ,Suomessa se tarkoittaa aina pysyvää leikkausta.
Eläkeläisiltä aina ensimmäisenä jotain pois. Silläkö se tämä maa pelastuu, joilla vähiten on sekin pois .Joutavat kuolla ei tarvitsisi maksaa mitään.

1300 miljoona vuodessa kehitysapuun. Sitä ei voi leikata se on kiveen hakattu ja Suomi noudattaa sopimuksia. Nyt muka kosmeettinen leikkaus 200-300milj.
Oikeita leikkauskohteita kyllä löytyisi, herroilta ja narreilta srkä päljon aurikoa saaneiden elintasopakolaisten elatuksesta.

1

63

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        465
        8372
      2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        119
        5760
      3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        251
        4702
      4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

        SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
        Perussuomalaiset
        48
        4561
      5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

        Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
        Maailman menoa
        61
        4065
      6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        160
        3900
      7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

        Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
        Maailman menoa
        167
        3692
      8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

        Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
        Ikävä
        90
        1667
      9. Onko sinulla ja kaivatulla

        joku yhteinen tärkeä paikka?
        Ikävä
        90
        1108
      10. Mikä on viimeisin asia

        mitä olen sinulle kertonut?
        Ikävä
        41
        809
      Aihe