Siis mulla on puhjennut rosacea, ja nyt pitäis löytää sopivat tuotteet millä rauhoittaa mun iho!
Paljoa ei oo vaihtoehtoja näköjään, apteekista suositeltiin Avenea tai La roche posaytä.
Onko kellään kokemuksia kummastakaan ?
Riittääkö tollanen hoitovoide uv suojalla, vai pitääkö päälle lisätä aurinkorasvaa ?
Ja mitäs sitten illalla, uv -suojaa kun ei tarvi yöllä ?
Rosacea - apua
3
555
Vastaukset 3
- Anonyymi
Auttaiskohan mikään luontaistuote ?
- Anonyymi
Itte päädyin ostamaan La roche posayn erittäin herkän ihon voiteen, ilman uv suojaa. Tämä lähinnä siksi ettei minulle sovi uv suojalliset päivävoiteet.
Mutta päivisin lisään aurinkovoiteen tuon voiteen päälle, uv suoja 50 ! Tuokin on erittäin herkän ihon voide.
Tuo kombo on toiminut minulla hyvin.
Lisäksi tilasin Laponie of scandinavian puhdistusmaidon, sekä haluan kokeilla heidän kosteusvoiteensa. Pitäisi sopia todella herkälle iholle, mutta sitäpä ei tiedä ennen kuin kokeilee!
Ärsyttävää tälläinen vaiva, kaapissa useita tuotteita jotka pitäisi sopia mutta ei vaan sovi! Noh rasvataan jalkoja ja käsiä niillä sitten!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493