Niilo Ylivainio oli opetellut Hindujen käyttämän tekniikan kaataa ihminen selälleen nopealla otsakosketuksella uskonnollisissa menoissa. Hindut kutsuvat sitä kaatamista "shaktipat" ilmiöksi.
Ihmisen otsassa on kuulemma sellainen henkien ja energioiden sisäämenon kanava, jota idän uskonnoissa kutsutaan kolmanneksi silmäksi. Intiassa siihen kohtaan tehdään se kastin merkki.
Niilo Ylivainio oli taitava kaataja
10
436
Vastaukset
- Anonyymi
Pedon merkkihän tehdään ihmisen otsaan?
- Anonyymi
Puitten kaatohan voisi toimia samoin. Ja siihen ne jää mihin ne kaatuu.
- Anonyymi
Silloin kun ihmisen tajunnan tila on poissa niin sellaisia tilanteita pitää varoa, eikä pidä mennä johonkin lahkoon sellaisia kokemuksia saadakseen.
Lahkoissa ihmisiä houkutellaan sinne sisälle erilaisilla hurmoskokemuksilla.
1. Piet. 5:8
Pitäkää mielenne valppaana ja valvokaa. Teidän vastustajanne Saatana kulkee ympäriinsä kuin ärjyvä leijona ja etsii, kenet voisi niellä. [Luuk. 22:31; 2. Kor. 2:11; 1. Tess. 5:6]
- Anonyymi
Hellamiehet tekevät rahaa kaatohommilla.
Onhan se nähty.- Anonyymi
ehkä töihin meno olisi ratkaisu sinunkin ongelmiisi, mieti asiaa !
foorumilla ei eläkettä kerry. - Anonyymi
Siellähän se Tavio ja Niikkokin käyvät kaatuilemassa.
- Anonyymi
Tatuoidut linnassa olleet miehet laitetaan keräämään t-paita päällä "vapaaehtoisia" uhrilahjoja monta kertaa illassa eri tarkoituksiin. Kukaan ei uskalla laittaa koriin kolikoita.
- Anonyymi
Ylivainiolle kun selvisi, että kukaan ei ollut parantunut ihmeellisesti hänen kokouksissaan, kun oikea lääkäri teki väitöskirjan helluntailaisten väittämistä paranemisista, niin Ylivainio oli ihmetellyt, mikä kumman henki heitä sitten viskoo nurin selälleen , kun se sama henki ei paranna ketään oikeasti yhtään mistään.
- Anonyymi
Synnit ja henget saat siirtymään sisällesi jos menet väärämielisten pastoreiden käsien alle siunattavaksi.
1. Tim. 5:22
Älä ole liian kerkeä panemaan käsiäsi kenenkään päälle, äläkä antaudu osalliseksi muiden synteihin. Pidä itsesi puhtaana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372001
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311676Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881423- 321421
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321234Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet541154- 251120
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 51914