Miehiset piirteet

Anonyymi-ap

Minkä takia miehiset piirteet ovat tänä päivänä turn-off naisille? Jos sanon vähänkään kovemmalla äänellä jollekulle miten asiat on tai vedän turpaan jotain mikki hiirtä joka tulee lässyttämään niin heti aletaan kritisoimaan ja haukkumaan juntiksi. Ennen olisi naisten pillut kostunut alta aikayksikön. Eikö naisilla ole kasvaessaan enään miehekästä isähahmoa?

22

185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska tuollainen käytös ei ole nyt, eikä ole koskaan ollut miehekästä, Tuollainen on keskenkasvuisen räkänokan käytöstä.

      • Anonyymi

        Sinä sen sanoit. Kukaan haluaa räyhäävän riitapukarin joka todennäköisesti myös häviää aiheuttamansa tappelun koska sauna, olut ja grillimakkara on elämä.


      • Anonyymi

        Sellaiset seksuaaliset avunhuudot sieltä.


      • Anonyymi

        Munaako olet vailla? Eikö sinulla ollut isähahmoa kasvaessasi? Tämä ei ehkä ole paras paikka purkaa paineita. Suosittelen psykiatrille puhumista.


      • Anonyymi

        Ei ole tarvetta, en ole aloittaja.


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        🍒 ­­N­y­m­­f­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17773146D

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Ei noi ole miehisiä piirteitä, noi on keskenkasvuisen mulkun piirteet.

      • Anonyymi

        Miehisiä piirteitä ovat. Olet vain saanut vaikutteita juutalaisvaltaisesta amerikkalaismediasta, jonka mukaan miehen pitää olla itkupilli tänä päivänä tai muuten hän on toksisesti maskuliininen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Miehisiä piirteitä ovat. Olet vain saanut vaikutteita juutalaisvaltaisesta amerikkalaismediasta, jonka mukaan miehen pitää olla itkupilli tänä päivänä tai muuten hän on toksisesti maskuliininen.

        Höpöhöpö, kivikautisia piirteitä ne on. Mies osaa hallita hermonsa, äänensä ja voimankäyttönsä eikä keekoile tyhjästä, niin kuin untuvaposkiset mukamiehet.


    • Anonyymi

      On ollut hyvin miehekäs isähahmo, eikä hän todellakaan olisi alentunut aloittajan kuvailemaan käytökseen. Juuri siksi en aloituksessa kuvatun kaltaisia pikkupoikia katselekaan.

    • Anonyymi

      Kekustellaan uudestaan, jahka pallisi ovat laskeutuneet. Jos sulla nyt ylipäänsä edes sellaisia on.

      • Anonyymi

        Itkettääkö? Isähahmon puuttuminen lapsuudessa on varsinainen epidemia Suomessa. Syntyy tuollaisia soijalattea lipittäviä vasemmiston äänestäjiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Itkettääkö? Isähahmon puuttuminen lapsuudessa on varsinainen epidemia Suomessa. Syntyy tuollaisia soijalattea lipittäviä vasemmiston äänestäjiä.

        Ei tietenkään, minulla kun on isähahmo. Aloittajalla selvästi olisi ollut sellaiselle tarvetta. Olisi hänkin ehkä päässyt kasvamaan aikuiseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Itkettääkö? Isähahmon puuttuminen lapsuudessa on varsinainen epidemia Suomessa. Syntyy tuollaisia soijalattea lipittäviä vasemmiston äänestäjiä.

        P.s. Vieläkään ei ole liian myöhäistä. Kasvata itsellesi pallit ja opettele olemaan Mies.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        P.s. Vieläkään ei ole liian myöhäistä. Kasvata itsellesi pallit ja opettele olemaan Mies.

        Kovat defenssit näyttää sulla olevan. Suosittelen juttelemaan isäongelmistasi jollekkin psykiatrille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kovat defenssit näyttää sulla olevan. Suosittelen juttelemaan isäongelmistasi jollekkin psykiatrille.

        Eipä täällä muille näytä olevan mitänä defenssejä paitsi sinulla. No totuus sattuu, mutta kyllä sinä siitä selviät.


    • Anonyymi

      Koska naiset ovat oppineet karttamaan keskekasvuisia pikkupoikia. 👍

    • Anonyymi

      Voin kertoa aloittajalle mitä on miehisyys koska tuo kuvaamasi käytös on henkisesti keskenkasvuisen puhelua. Mies on rauhallinen sovinnollinen hänellä on hyvä käytöstavat. Voimaa ja taitoa voi olla mutta niitä käytetään tilanteessa jossa puolustetaan esim omaa perhettä ei huvikseen tai kerätäkseen päänahkoja grillijonossa. Mies ei tapa itseään syömällä paskaa ja väitä että tämä on miehisyyttä. Ei koska se on tyhmyyttä. Nämä ns mikkihiiret on todennäköisesti sinua huomattavasti älykkäämpiä olioita. Mies tekee kaikkensa että hänen perheellään on asiat hyvin. Mies ei leiki gangsteria jossain naurettavissa liiveissä ei istu öitä räkälöissä tms ei petä eikä koskaan lyö vaimoaan tai lastaan. Miehen sanaan voi luottaa. Mies on lapsirakas ja häntä on helppo lähestyä mies on voimakas rakentaja ja suojelia ei rikkoja ja tuhoaja. Tökeröt kovaääniset kommentit ei ole karismaa ja miehisyyttä vaan typeryyttä ja lapsellisuutta. Tuo mitä elät on heikkojen "miesten" äijäjuttuja joiden luulevat sen olevan miehisyyttä. Äijäjutut on henkisesti lapseksi jääneiden aikuisten miesten haavemaailma jolla on toki oma fanikunta silläkin myös naisissa mutta sanotaan ettei ne naiset ole sieltä halutummasta päästä hekään.
      Toivoisin että aikuiset miehet lopettaisi pelleilyn ja alkaisi mieheksi kuten miehen pitää olla.

    • Anonyymi

      Tuossa ei ole mitään miehistä vaikka kuinka yrität kananaivojasi asiasta vakuuttaa. Tosimiesten ei tarvitse pullistella lihaksia ja todistella mitään saati huutaa ja hakata ketään. Taitaa itselläsi olla olleet isähahmot aikalailla pielessä.

    • Anonyymi

      Älykkyys on voimakkain periintyvä piirre. Jos isäsi ollut mulle päätä aukova uhittelija niin ymmärrän miksi pidät sitä miehekkäänä. Naisista se monesti vaan naurettavaa.

    • Anonyymi

      Väkivalta ei ole miehekkyyttä vaan päinvastoin. Yleensä fiksuus ja älykkyys ovat nykyään niitä ominaisuuksia, mitä naiset arvostavat miehissä ja nämä ominaisuudet ovat myös seksikkäitä.

      Toki on edelleenkin niitä kynnysmattonaisia, joita uhittelu, riehuminen ja nyrkkien heristely kiihottaa mutta kuten sanoin, ne on sitten niitä luusereita, joita junttimiehetkin meidän rotunaisten silmissä ovat

      • Anonyymi

        Väkivalta on heikon miehen tapa pitää toista kurissa, sellaista ei kukaan nainen halua elämäänsä .
        Siinä ei ole mitään miehekästä ainoastaa älyvapaan ihmisen ainut keino jolla hän luulee omasta mielestään olevansa miehekäs.
        Miehekkyys on ihan toista, mies joka osaa käyttäytyä ja jolla ei ole alkoholi ongelmia on se oikea mies .


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      270
      2282
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1001
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      55
      979
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      960
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      921
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      42
      854
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      677
    Aihe