Nyt lähtee nirri

Anonyymi-ap

Hei hei vaan kaikille,

Mulla on 2500mg triptyl lasissa ja 100*15mg opamox lähtee alas just nyt.

Elämä oli paskaa.

J

8

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä juo sitä. Herää aamulla, keitä kahvit ja syö jotain hyvää. Soita jollekin rakkaalle. Katso kun aurinko nousee. Jne. Tätä et voi tehdä jos kuolet.

      Jos joit nuo, voit soittaa ambulanssin.

      Olet tärkeä.

    • Anonyymi

      Ja mitähän näin jännää seuraavaksi ?

      • Anonyymi

        Hengissä näyttää olevan. Taas sitä lasta ahdistelee heti aamusta


    • Hei kaikille,

      Jos itsellänne tai läheisellänne on itsetuhoisia ajatuksia, niin niistä kannattaisi keskustella ammattilaisen kanssa. On olemassa monenlaisia auttavia tahoja, joihin voi olla yhteydessä anonyymisti ja matalalla kynnyksellä. Ao. palveluista voi halutessaan saada tukea ja vinkkejä myös muuhun avun hakemiseen.

      - Tukinet.net - Tukipisteesti netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy mm. Mieli Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Esimerkiksi joka viikko maanantaista torstaihin klo 15-19 on Solmussa-chat päivystys, jossa voi jutella kahden kesken päivystäjän kanssa. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

      - Valtakunnallinen kriisipuhelin

      Jos soittaminen tuntuu omimmalta vaihtoehdolta, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää24/7 numerossa 09 2525 0111.

      - Kriisikeskukset

      Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Osassa yksiköistä myös etävastaanotto on mahdollinen. Yhteystiedot löytyvät mm. MIELI Suomen Mielenterveys ry:n nettisivuilta: https://mieli.fi/tukea-ja-apua/keskusteluapua-kriisivastaanotoilla/

      Ja akuutissa tilanteessa kannattaa olla yhteydessä oman kunnan psykiatriseen päivystykseen tai soittaa 112.

      Ysätävällisin terveisin
      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

      • Anonyymi

        Ihan tiedoksi, jos tähän mielenterveysruljanssiin joudutte, niin nirri lähtee vakavammassa diagnoosissa 10-25 vuotta aiemmin. Jos vakavamman diagnoosin saatte, kyylätään 24/7, ja jos aggressivinen mitenkään olette, pistetään seurantalaite ruumiiseen, jolla voidaan vaikkapa kiputiloja rangaistuksena annostella tarpeen mukaan tai vaikkapa vähän neuroottisesta käyttäytymisestä. Täysin mielivaltaisesti selän takan tulkitaan kaikesta sanomastanne ja tekemästänne 24/7 ja annostellaan pakkokeinoja. Sillä ei ole mitään väliä oletteko sitä mieltä, että teitä on autetta vai rangaistu (kyseenalaistahan tämä onkin), tämähän on tälläistä täysin autoritääristä touhua. Tätä ei tietenkään julkisuuteen kerrota. Niitä luurankoja on tämänkin maan kaapissa.


    • Anonyymi

      Miltä se kuoleminen tuntu?

    • Anonyymi

      Lähtikö aloittajalla henki?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      173
      6634
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3680
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      113
      3580
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2878
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      44
      2440
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      65
      2273
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      121
      1829
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1308
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1303
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      53
      1116
    Aihe