Auttakaa mua laihtuun

Auttakaa mua laihtumaan. Oon 12v 145cm pitkä ja painan35kg.
En haluu oksennella ku on oksennus kammo.
Enkä hae mittää sellasia vastauksia että ”huomiohuora” yms.
Kaikki anot tulkaa auttaa mua ja kertoo mitä syötte haluun laihtuu tästä läskipaska kropasta laihaan kroppaan. Ja että miten laihduitte ku itekki haluun laihtuu.

18

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ja tyttöne

    • Anonyymi

      Miksi haluat laihtua? Kasvat varmaan vielä pituuttakin, vai? Kannattaa yrittää keskittyä muihin asioihin, semmosiin jotka saa sut hyvälle mielelle. Toki terveellinen syöminen ja sopiva määrä liikuunta on hyvä olla jokaisen elämässä, mutta älä oo liian itsekriittinen. Kuulostaa että sun paino on ihan sopiva. Voisko olla että sun ajatukset on vähän vääristyneet läskiyteen liittyen? Seuraatko esim. paljon somea, jossa vilisee paljon operoituja ja filttereillä muokattuja vartaloita? Niihin ei siis kannata itteensä verrata. Voihan sitä vähän karsia karkkeja ja sipsejä jos omat elämäntavat kaipaa kohennusta, mutta laihduttaminen ei kuulosta järkevältä.

    • Anonyymi

      Lapsi on normaalipainoinen.

      Tämän pituisen ja ikäisen lapsen normaalipainon alue on 31.0 - 46.7 kg. Kasvuiän aikana normaalipainoisen lapsen painon tulee nousta.

    • Anonyymi

      Poikkeustapauksissa jo 13-vuotiaita on otettu lihavuusleikkaukseen, mutta ilman liitännäissairautta painoindeksin tulisi olla vähintään 40 eli sinun pitäisi painaa yli 80 kg.

      Sinä et ole lihava, mutta sinulla on MinäKuvaHäiriö™️.

      • Anonyymi

        Niin hän on taas tämä self-made- girl ,tyttö joka tuijottaa tietokonetta ja vertailee omaa minuuttansa toisiin samankaltaisiin ymmärttämättä fyysisen terveytensä merkitystä koko olemukseensa.


    • Anonyymi

      Oot 12 eli ihan lapsi vielä etkä ole yhtään ylipainoinen, likemmä päinvastoin. Syö tervellisesti joka päivä, paari ruokaa ja aamu-ja välipalat. Liiku kunnolla 3-5 kertaa viikossa niin saat nätit lihakset, jotka kannattelee sua koko loppuelämän. Ja kun nyt liikut niin myös luusto pysyy hyvänä. Kasvat vielä lisää.älä nyt pilaa terveyttä laihduttamalla.

    • Anonyymi

      Hyvä sun on sanoo itteäs läskiksi.
      Mä oon kohta 13.v 169cm pitkä ja painan jotai 50kg😥

      • Anonyymi

        Mäki oon tyttö


      • Anonyymi

        olet normaalipainoinen niin miksi haukut itseäsi läskiksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        olet normaalipainoinen niin miksi haukut itseäsi läskiksi.

        Koska minä en ole ihan terve, enkä saa mistään apua kun on niin pitkät hoitojonot kaikkialle. Psykologeista, psykiatreista ja psykoterapeuteista on huutava pula varsinkin lapsi- ja nuorisopuolella. Ei koulun terkkarilla ole asiassa tarvittavaa koulutusta.

        Verorahoja pitää ohjata enemmän lasten ja nuorten mielenterveystyöhön. Toivottavasti uusi hallitus saa asialle tehtyä jotakin.


      • Anonyymi

        Et ole ollenkaan lihava. Minä painan yli 120 kg.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et ole ollenkaan lihava. Minä painan yli 120 kg.

        Minä painan neljä kiloa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä painan neljä kiloa.

        Olet pieni vauva vielä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä painan neljä kiloa.

        Kuinka vanha sinä olet?


    • Sinulla ei ole mitään syytä laihtua.
      Mukavaa lapsuutta ja nuoruutta!
      Ihanaa elämää Sinulle <3

      • Anonyymi

        Avaus oli pilailijan tekemä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Avaus oli pilailijan tekemä.

        Nuorilla usein on,
        vääristyneitä ja epätodellisia pilaMielikuvia itsestään =)


    • Anonyymi

      Vääristynyt kuva kehosta on ainut ongelmasi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      210
      4861
    2. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      22
      4003
    3. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      224
      3744
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      130
      3055
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      157
      3015
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      63
      2942
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      15
      2591
    8. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      64
      2522
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      85
      2325
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2135
    Aihe