10 ensi sijaa norjalaisille viienkympin hiihdossa Kollenilla...!

Ovat harjoitelleet paljon paremmin kuin kaikki muut ja syöneet puuronsa....

Höhlät salaliittoteoreetikot epäilevät että vilunkikeinoja on takuulla käytetty mutta emmehän sellaiseen usko?
Tässä kunniataulukko:
https://www.iltalehti.fi/talviurheilu/a/d4b184dd-e9b04d7a-888d-d2952083c164
9112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Samat höhlät eivät usko edes että Kuussa olisi käyty vaikka sieltä tuotiin kiviä todisteeksi.

Äänestä
  • NASAn lavastamat kuulennot on jo vanha ja kulunut vitsi. Seuraava!

    Äänestä

Norjalaiset pitävät kaikkia pilkkanaan.
Katsokaa.., ette meille voi yhtään mitään ettekä saa selville senkään vertaa!

Äänestä

Kyllähän norskit vilunkikeinoja käyttävät, hyvänä esimerkkinä se Douppaaja-Johaug.

Äänestä
  • Kyllä se joku päivä selviää, kun joku laittaa tarpeeksi rahaa tiskiin. Siis enemmän kuin norjan hiihtoliitto ja fis

    Äänestä

Hyvähän se on niiden hiihdellä vuonoilla meillä on vain nämä hemohessi-pässit

Äänestä

Tuossa syynä on se että vain Norjassa otetaan hiihto vakavasti, muissa maissa, Suomessakin, ne urheilullisesti lahjakkaammat menee muihin lajeihin.

Ilmeisesti Norjassa parhaat menevät hiihtämään.

Koko murtsikka-hiihto on kyllä sellaista ettei sitä normaali Hetero harrasta SAATIKA KATSO.

Äänestä

On sitä norjan ämmillekin riittänyt puuroon lisäravinteita.
Akkojen viijellekympille mahtui 7:n parhaan joukkoon 5 norjan akkaa.

Äänestä

Kyllä norskit on
Viilannut meitä
Koko ajan linssiin,
Jämpti on niin,
Vielä se paljastuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Ovat harjoitelleet paljon paremmin kuin kaikki muut ja syöneet puuronsa....

Höhlät salaliittoteoreetikot epäilevät että vilunkikeinoja on takuulla käytetty mutta emmehän sellaiseen usko?
Tässä kunniataulukko:
https://www.iltalehti.fi/talviurheilu/a/d4b184dd-e9b04d7a-888d-d2952083c164

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu