Ero, tähdet tippuvat Taivaalta. Sydän ja sielu murskana

Anonyymi-ap

Olen avioitunut joulukuussa äärimmäsen rakastuneena ja onnellisena. Sydämeni murskaantuu tätä kirjoittaessa. Rakkautta ❤️yllin kyllin suhteessamme, kuten hänkin aina kuvasi lähes kaksivuotista suhdettamme. Toki jäänyt puolisoni leskeksi jäänyt vajaa kaksi vuotta sitten , mutta vannoi toipuneensa ja vannoi valtavasti rakkauttaan minulle kaikin tavoin vielä päivää kahta aiemmin Järkeni ei käsitä kuinka rakkatemme ja liitomme murskaantui täysin yllättäin ilman mitään ennakko varoitusta tai syytä 67 aviovuorokauden jälkeen. Hän itse kuvasi tyytyväisyyttään nyt kihlauksen jälkeen aviossa. Rakastin ja rakastan häntä edelleen valtavasti. Aivoni eivät ja sydämeni ❤️ei kykene ottamaan vastaan viestiä valtaisasta onnettomuudesta. Sain ilmoituksen kesken päivän tekstiviestillä. En kenellekään voi tapahtua oudosti näin. Olemme aikuisia jo. Molemmilla aikuiset lapsetkin nyt. Todella järjenvastaista.sisarensa tiedotti/kertoi, että hänelle kuvannut kommunikaatio ongelmaa. Sitä ei mielestäni ollut.
Olen itkenyt, oksentanut kymmeniä tunteja ymmärtämättä lainkaan mistä on kyse. Olen todella shokissa kaikin tavoin. Miten näin pahaa voi tapahtua.? Kostiko minulle vaimon yllättävän lopullisen jättämisen ja äkillisen poismenon.
. En käsitä edes kuinka tämänkaltaisesta tragediasta voi ylipäätään päästä yli. Luotin häneen kaikessa. Paljon omia menoja edeltävinä viikonloppuina, mutta en millään voi uskoa mitään uutta suhdetta perusteeksi. Toki hän nautti ja kertoi naisihmisten huomiosta, jota sai kuulemma usein, koska rakkaani pukeutuminen ja tyyli päivitettiin suhteemme alussa ajantasalle. Pyysi tekemään avioerohakemuksen viestillä puhelimitse. Kertoi, että voin hakea itse, jotten koe jätetyksi tuloa, muutoin hän itse hakee jokatapauksessa. Luulin työtressin käyneen päivän aikana hermoon. No ei tullut työstä kotiin. Vapaa-ajan asunnolle vein paperit ja olin aivan epäuskoinen ja todella järkyttynyt. Siellä odotti hetkessä aivan kuin toiseksi ihmiseksi muuttunut eri persoona. Tapasin rakkaani sijaan järkytyksekseni puolison, joka täysin kylmäkiskoinen, poissaolevan oloinen ja täysin tunteeton.
Pelkäsin valtavasti hänen puolestaan. Ymmärrä, että sinun on mentävä nyt. Kävin sisarelleen matkalla järkyttynernä ilmoittamassa äärimmäisestä huolestani, jota koin rakkaani puolesta. Minulle hän kertoi erotilanteestamme ja kommunikaatiohaasteesta !!! Voi hyvä jumalani . En ollut uskoa korviani mitenkään. Tahdikkaana esitin huoleni rakkaani puolesta järkytykseltäni.

2

1235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Pyysi tekemään avioerohakemuksen viestillä puhelimitse."

      Mistä te näitä tällaisia miehiä oikein kaivatte....

      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😋 ­N­y­­­m­­­f­o­m­­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17777124a

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      82
      3233
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2925
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      53
      2192
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1635
    5. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      19
      1484
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      8
      1447
    7. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      17
      1431
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      18
      1375
    9. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1341
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      35
      1305
    Aihe