Virkamies hallitus olisi paras hallitus suomeen

Kun katsoi MTV3 vaalitenttiä jossa kanalauma huusi yhteen ääneen ja pari vanhaa kukkoa kotkotti.
265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

PS on suunnillleen sellainen mutta parempi. PS on oikeudentuntoinen suuntaus. Se on enemmän kun virkahallinto. Ja olethan nähnyt millaisia virkanimityksiä viherpunikit ovat väkisin ajaneet. Nyt ei ole virkahallinnon mahdollisuutta. Äänestä PS jos haluat tulevaisuutta. Muuten on vain menneisyyttä ja kurjuutta syöksykierteellä.

Äänestä

Persu on parhaimmillaan 2,m syvyydessä mullan alla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun katsoi MTV3 vaalitenttiä jossa kanalauma huusi yhteen ääneen ja pari vanhaa kukkoa kotkotti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu