Hus peruu viime minuuteilla jo syöpäleikkauksiakin henkilökuntapulan vuoksi.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009453712.html
Suomen terveydenhoito on ajetu retuperälle
11
196
Vastaukset
- Anonyymi
Ketkujen aikaansaannos. Samanlainen sotku, kun taksit. Toisesta sotkusta lähtee henki ja toisessa vain raiskataan ja ryöstetään.
- Anonyymi
Hyvin tiivistetty. 😀 Tällainen on tilanne Suomessa. Nyt vielä poliisit ja palomiehet sekä muut kuntoa tarvittavat palvelut menevät vituralleen, koska miehet ovat menossa alikuntoiseksi:
"Suomalaisten miesten kunto on jo niin surkea, että poliiseista ja sotilaista on pian pulaa
Uuden tutkimuksen mukaan ilman merkittäviä muutoksia valtaosa yli 50-vuotiaista suomalaismiehistä kamppailee lähitulevaisuudessa heikon kestävyyskunnon aiheuttamien työkykyongelmien kanssa."
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009456756.html - Anonyymi
Ja tuolla tuloksella ne itsensä ja klaaninsa elättävät ruhtinaallisesti. Miksi se sallitaan?
Toipumiset Irenelle.
- Anonyymi
96 vuotias monisairas vanhus sai sairaskohtauksen.
Sai hälytettyä ambulanssin,kun oli turvapuhelin käytössään.
Ambulanssin tulo kesti noin 2,5 tuntia.
Näin toimii tämä vantaan Keravan hyvinpahoinvointi palvelut- Anonyymi
Hyvinvointialue-nimi olisi pikimmiten muutettava toiseen, sopivampaan. Ärsyttävää mielikuvien maalailua narraaminen.
Kuinka lie toipunut 96-vuotias? Monesti ei ole aikaa hukattavaksi sairaskohtauksen yllättäessä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvinvointialue-nimi olisi pikimmiten muutettava toiseen, sopivampaan. Ärsyttävää mielikuvien maalailua narraaminen.
Kuinka lie toipunut 96-vuotias? Monesti ei ole aikaa hukattavaksi sairaskohtauksen yllättäessä.Eikös niiden vaihtoehtoisten, luontaisten hoitojen kerrottu aikaisemmin olevan vain niitä hyvinvointihoitoja. Onko nyt ne "oikeatkin" hoidot hyvinvointihoitoja, joita sitten annetaan HYVINVOINTIALUEILLA!
Missä hoidetaan SAIRAAT?
Missä ovat ne SAIRAANHOITOALUEET? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvinvointialue-nimi olisi pikimmiten muutettava toiseen, sopivampaan. Ärsyttävää mielikuvien maalailua narraaminen.
Kuinka lie toipunut 96-vuotias? Monesti ei ole aikaa hukattavaksi sairaskohtauksen yllättäessä.Nimi voisi hyvinkin olla pahoinvointialue.
- Anonyymi
Näin täällä Etelä-Suomessa:
Helsingin sote-ehdotus: Sadan miljoonan euron leikkaukset
Syksyyn mennessä suunnitellaan, mistä voitaisiin nipistää 100–200 miljoonaa kolmessa vuodessa.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009539365.html - Anonyymi
Seiniä kyllä rakennetaan innolla, mutta niiden sisällä' tapahtuvaan toimintaan ei enää rahat riitäkään!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658