Jengivangeille rakennettiin ”megavankila” El Salvadorissa – voi majoittaa jopa 40 000 vankia.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009456622.html
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009456622.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nuo otetaan kaikki Suomeen. Sannalla shekkivihko jo valmiina.
Kyllä Ohisalo nuo Suomeen haluaa.
Ja Sanna.
Lähetetään sinne persujengi vihaa kylvämään !!
Pekka käynnistelee jo yksityiskoneen moottoreita. Saa tehdäkin useamman lennon että kaikki 40 000 saadaan varmasti Suomeen.
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17783415Q
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Miksei noita voisi vain tappaa?
Älä hätäile Yhtään ei ole viellä vapautunut laitoksesta. Tykkäävät kiduttaa ensin ja sitten kun vanki rukoilee vasta on tuon ylellisyyden aika.
On aivan välttämätöntä puuttua nyt viimeistään rankalla kädellä ulkomaalaisista koostuvien jengien toimintaan.
Helsingin poliisissa on ollut ratkaisevalla tavalla suvakkihölmöyttä, nimiä mainitsematta, mutta KRP:n puolella sentään on toivoa.
Itse äänestän PS puolueen riveissä olevaa poliisiehdokasta juuri ed.mainituista syistä. Uusi henkilö, joten ei pitäisi olla "leipääntynyt" vielä asioiden suhteen?
Vihreät sisäministerit on yltäneet jopa vielä huonompiin tekoihin mamu ongelmien suhteen, kuin edeltäjänsä kokoomuslaiset, kumpiinkaan puolueisiin en luottaisi, joten PS ainoa toivo näin suomalaisittain ajattelevalle kansalaiselle.
Vihervasemmisto pumppaisi vaan lisää rahaa matujen muodostamaan "kankkulan kaivoon", sinne onkin uponnut miljardeja, joita olisi tarvittu meille suomalaisille tärkeisiin kohteisiin.
Käsittämätöntä hyysäyskulttuuria piikkiimme joka rapauttaa oikeudenmukaisuuus käsityksen ja velkaannuttaa valtiota kiihtyvään tahtiin!
Noiden kuvien perusteella tuo paikka ei ole mitään muuta kuin ihmisten nöyryyttämistä varten, mikään suvakki ei tarvitse olla ymmärtääkseen tuon asian.
Muista että nuo ns. "suvakit" ovat persujen mielikuvitusvihollisia, joita heille on joka puolella, sänkyjensä alla, tienvarsien pusikoissa, poliisissa, poliitikot laitaa myöten, naapuri ja naapurin persukin.
Kumpi on mielestäsi pahempi?
Rikollisten tekemät väkivallat, nöyryytys, pahoinpitelyt, tapot?
Vai, rikolliselle tehty mielestäsi nöyryytys?
Rikollisen onkin nöyrryttävä, kaduttava, ja kärsittävä rangaistuksensa.
Vihervassaritkin tuonne olisi hyvä laittaa. Ne noita elukoita on suomeenkin tuonnu.
Mitäköhän maksais, ku tuonnelähetettäs täältäkin?
Kaikki voittais.
Voisi Haavisto hakea tilauslennoilla turvaan
Sinnehän mahtuu sopivasti koko Suomen äärioikeisto samojen seinien sisään