Geir Oli Paras!!!!!

Suomen biisi oli TODELLA hyvä.

Hävisimme typerästi järjestetyn puhelin äänestys-systeemin vuoksi!
111145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olet oikeassa !

Äänestä

Olen varma että musiikin ammattilaisista koostuneet raadit olisivat arvostaneet Suomen biisiä.. Mutta toisaalta silloin kun oli raatiäänestys valitettiin, että miksei anneta kansan valita... Ehkä oikeudenmukaisinta olisi että kansa saisi edelleen äänestää mutta selkeästi vain vaikki äänet menisi yhteen könttään eikä maiden ääniä eriteltäisi. Kaikki äänet olisivat saman arvoisia kun nyt jonkun kärpäsenpaskamaan pisteet ovat saman arvoisia kuin isoimpien ja väkirikkaimpien maiden. Mitäs sanotte? Tai sitten jaetaan Suomi kymmeneen pikkuvaltioon jotka kaikki äänestää toisiaan ensi vuonna, eikös joo

Äänestä

biisi, jonka haluu kuulla lomalla aurinkorannalla.

Äänestä

ekaa kertaa kuulen koko geirin biisin ja eihän tommosta itkuvirttä jaksa kuunnella, moldovan biisikin on paljon menevämpi.

kaikki biisit saa kuunnella ja katsoa tässä osoitteessa

http://www.bbc.co.uk/radio2/eurovision/2005/

Äänestä

vaikka ufoille. Mutta sitä mieltä silti oon, että jos sen säveltää joku muu kuin suomalainen niin euroviisuista katoaa se mikä niistä kuitenkin tekee mielenkiintoiset, ei pisteet vaan jokaisen maan oma kansallinen saundi.

Äänestä
  • ja se todennäköisesti soi vielä radioista.

    Äänestä

  • hyvä ja biisi myös kirjoitti:

    ja se todennäköisesti soi vielä radioista.

    ja siksi emme jälleen kerran pärjänneet...

    Äänestä

Ja tollasella musiikkimaulla!

Vai hävis Suomi puhelinäänestyksen vuoks????
Koko muulla maailmalla on niin helvetin huono maku, vai??

Äänestä

Mielestäni kappale oli todella tylsä vivahteeton vuodatus. Sanoitukset menivät suunilleen toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Ihan sama mitä se Geir sinne olisi luritellut. Ei tuollainen itkuvirsi jaksa kiinnostaa. En ymmärrä miksi, miksi se edes voitti nämä karsinnat Suomessa. Onneksi tänä vuonna Suomea ei sentään ollut munaamassa mikään iskelmä/humppapumppu.

No ensivuonna uudestaan vaikka uudella mollivetoisella ja tylsästi sanoitetulla iskelmällä.

Äänestä

Olihan laimee biisi Suomella. Ei yhtään mitään säpinää, ei sykettä, ei sydäntä. Tylsää kuunneltavaa.

Suomi on 10 vuotta ajassa jäljessä tässäkin...

Äänestä

Minun mielestäni taustalaulajat pilasivat esityksen. En tarkoita sitä etteivätkö olisi osanneet laulaa vaan sitä että he olivat aivan väärässä kohdassa! Minun mielestäni Geirin olisi pitänyt olla yksin omassa ylhäisessä yksinäisyydessään lavan keskellä laulamassa tyylikäs biisi. Taustalaulajat heiluivat ja liitelivät ympärillä ja veivät ainakin minun huomioni. Geir jäi varjoon. Huono juttu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itku silmässä kirjoitti:

Suomen biisi oli TODELLA hyvä.

Hävisimme typerästi järjestetyn puhelin äänestys-systeemin vuoksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu