Ei näy Eu-sanktiot venäläisessä kauppakeskuksissa

183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Elämme idioottien luvatussa maassa Suomessa. Muut EU-maat etenkin etelässä ja idässä vaativat kovaan ääneen Venäjän sanktioiden koventamista (vaikka eipä ole enää juuri mitään mitä sanktioida), mutta tekevät käytännössä aivan muuta.

Unkari esimerkiksi ei noudata lainkaan sanktioita. Kauppa Venäjän kanssa käy entiseen tahtiin.

Yksi kovimmista Venäjän arvostelijoista Puola taas on lisännyt viime vuonna 2022 vientiään Venäjälle 22% ! Se myös tuo Venäjältä edelleen putkia pitkin (joita USA ei ainakaan vielä ole räjäyttänyt) kaasua ja öljyä entiseen malliin.

Ainoastaan pohjoisen EU-idioottimaat noudattavat sanktioita ja tuottavat haittaa omille kansalaisilleen ja teollisuudelleen.

Suomi noudattaa pilkulleen kaikkia sopimuksia ja sääntöjä eli on varsinainen EU:n hyväntahtoinen hölmö.

Jos Suomen eliittipoliitikot tekisivät edes jotain oikein, ne eroaisivat EUsta, eurosta ja NATOsta heti. Jos noin ei tehdä, Suomi tuhoutuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vuodenkaan jälkeen
https://www.youtube.com/watch?v=CzjX7nAtzbI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu