Laihdutuskeskusteluako

Anonyymi-ap

Aika vähän täällä näkee keskustelua laihdutuksesta. Enempi on tavalla tai toisella sairaita ihmisiä. Onko kaikilla diabetes? Verenpainetauti syömishäiriö jne. Minusta ei sairaiden hoitokertomukset ja ruokavaliot nyt vaan sovellu terveille ihmisille. En tajua miksette kirjoita oikeilla aihepalstoilla kun ette kerran laihduta vaan olette jo valmiiksi sairaita tai häiriintyneitä. Oletteko edes ylipainoisia? Täällä vain haukutaan ja väheksytään lihavia ja vieläpä erityisesti naisia.
Naisvihakin on outoa, sitä on kaikilla palstoilla. Useimmat varmasti haluaa välttää kohtalonne. Eihän hoikkuus ole tuonut terveyttä tai hyvää oloa teille? Enemmän näkee että haluatte olla oikeassa ja antaa muille ohjeita miten pitää syödä mutta kohtalonne ja esimerkkinne osoittaa ettei kannata seurata neuvojanne. Varoittavia esimerkkejä korkeintaan.

4

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen normaalipainoinen joten tiedän miten laihtua, koska olen itse ollut ylipainoinen aikaisemmin. Voinkin siis kokemusasiantuntijana antaa omakohtaista kokemusta laihduttajille, ja siksi kirjoitan tällä palstalla.

      • Anonyymi

        TUO OLI FEIKKI


      • Anonyymi

        Oletko terve? ja laihtunut lääkkeellä vai ruokavaliolla vai karkilla? Minkä ikäinen olet? Syömishöiriöpalstallakin sairaat antaa toisilleen vinkkejä miten 40-kiloinen voi laihtua lisää ja miten jekuttaa hoitajia jne ja jumpata kun on syönyt vähän karkkia. Ihan kokemusasiantuntijana.


    • Anonyymi

      Olet ihan oikeassa!

      Kuitenkin, lihavuus estää peltojen hoitamista.

      suomen maaseudulla on uusi haaste ja vaikeus
      se on yliylisuuri yliylilihavuus ei ali
      pohjanmaa johtaa tilastoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      50
      6411
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      89
      4546
    3. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      54
      4339
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      24
      3378
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      200
      3078
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      40
      2812
    7. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2669
    8. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      20
      2666
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      155
      1609
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      327
      1528
    Aihe