Saanko pukea stringit rannalle ?

Kysyn nyt yleisöltä. Saanko ensi kesänä pukea pikkuiset string-pöksyt rannalle? En ole mikään Adonis, vaan tavallinen suomalainen mies. Olen hetero 2 lapsen isä ja onnellisesti naimisissa. Kysynkin teiltä fiksuilta ihmisiltä mitä mieltä olette? Kuuluuko se yleensäkään kellekään miten pukeudun?
Ainahan täällä on näitä lippahattu-toyotapoikia, joille mikään erilainen ei käy, mutta toivon asiallisia vastauksia asiallisilta ihmisiltä.
A.T.
91035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitään laitonta siinä ei ainakaan ole. Ja miksei jokainen muutenkin saisi pukeutua niin kuin hyvältä tuntuu?

Äänestä

Ehdottomasti! Mitä enemmän niitä näkyy myös miehillä esim. yleisillä rannoilla niin sitä pienempi kynnys on muilla laittaa. Ite en vielä uskalla… Mistä oot muuten hankkinu string-uikkareita? Tuntuu et perus yksvärisiä on hankala löytää.

Äänestä

Mulla Kinikin ja Olaf Benzin yksiväriset

Äänestä

No silimäänni suat. Naru pers silimäsä on kommeeta uroksen

Äänestä

No tottakai! Miksi sekin olisi vain naisten oikeus. Itekin laittaisin mutta en haluis olla ainoa mies. Rohkeus ei itellä riitä yksin yleiselle rannalle. Muuten käytän stringejä kyllä ihan reippaasti vaikka joku näkisikin. Ja samanlainen 40 kymppinen perusperheenisä olen.

Äänestä

Nyt olen ottanut aurinkoa kotipihassa miehille valmistetuilla (Roberto Lucca ja Ergowear) uintistringeillä. Eivät ole mitään pornokauppatavaraa, vaan edestä ns. brief malliset ja takaa kyllä paljastaa koko pepun, niin kuin on tarkoituskin.
En keksi enää yhtään hyvää syytä, miksi en voisi mennä uimarannallekin näiden kanssa. Ei oikeastaan kuulu yhtään kenellekään, enkä tee siinä mitään laitonta.
Naurettavampaa on mielestäni jättää takareidet ja takapuoli valkoisiksi muiden ihmisten mahdollisen ahdasmielisyyden takia. En ole homo enkä HBTL yhteisöön kuuluva, vaan ihan tavallinen heteromies.
Tykkään kyllä siitä, miltä nämä näyttävät päällä, ja vielä enemmän tykkään siitä, kun naiset pukeutuvat rannalle vastaaviin. Tämä ei ole minulle mikään tarkoitus esitellä itseäni eikä olla mikään objekti kenellekään muulle, kuin auringolle.

Äänestä
  • No se on juurikin näin. Ei kuulu kellekään millaisista uikkareista mies tykkää. Ja jos se on naisille suotavaa niin miksi miehelle ei olis edes Ok. Mä laitan rannalle pakarat piiloon mutta voisin laittaa stringitkin jos en olis ainoo. Mutta jonkun se on aloitettava. Ne polveenasti olevat shortsit on tosi juntit. Lyhemmät shortsit uidessa tai rannalla nyt menee

    Äänestä

Jos lähden pilkille, pukeudun pilkkihaalariin. Jos lähden juhliin, pukeudun juhlapukuun. Jos lähden ottamaan aurinkoa rannalle, pukeudun auringonottoon sopivaan asuun eli stringeihin. Mun järki sanois, että pilkkihaalari toimii auringonotossa yhtä huonosti kuin uimahousustringit pilkkireissulla. Polvimittaiset lököpöksyt miehellä ovat ehkä laajemman väen hyväksynnässä, muttei se niiden tarkoituksenmukaisuutta lisää yhtään.
En oo demonisoinut omaa persusta enkä muutu homoksi vaikka se uimarannalla vilkkuisikin.

Äänestä

Pue mankinit kuten Boratilla ;D

Jeee

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kysyn nyt yleisöltä. Saanko ensi kesänä pukea pikkuiset string-pöksyt rannalle? En ole mikään Adonis, vaan tavallinen suomalainen mies. Olen hetero 2 lapsen isä ja onnellisesti naimisissa. Kysynkin teiltä fiksuilta ihmisiltä mitä mieltä olette? Kuuluuko se yleensäkään kellekään miten pukeudun?
Ainahan täällä on näitä lippahattu-toyotapoikia, joille mikään erilainen ei käy, mutta toivon asiallisia vastauksia asiallisilta ihmisiltä.
A.T.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu