Saanko pukea stringit rannalle ?

Anonyymi-ap

Kysyn nyt yleisöltä. Saanko ensi kesänä pukea pikkuiset string-pöksyt rannalle? En ole mikään Adonis, vaan tavallinen suomalainen mies. Olen hetero 2 lapsen isä ja onnellisesti naimisissa. Kysynkin teiltä fiksuilta ihmisiltä mitä mieltä olette? Kuuluuko se yleensäkään kellekään miten pukeudun?
Ainahan täällä on näitä lippahattu-toyotapoikia, joille mikään erilainen ei käy, mutta toivon asiallisia vastauksia asiallisilta ihmisiltä.
A.T.

9

985

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitään laitonta siinä ei ainakaan ole. Ja miksei jokainen muutenkin saisi pukeutua niin kuin hyvältä tuntuu?

    • Anonyymi

      Ehdottomasti! Mitä enemmän niitä näkyy myös miehillä esim. yleisillä rannoilla niin sitä pienempi kynnys on muilla laittaa. Ite en vielä uskalla… Mistä oot muuten hankkinu string-uikkareita? Tuntuu et perus yksvärisiä on hankala löytää.

    • Anonyymi

      Mulla Kinikin ja Olaf Benzin yksiväriset

    • Anonyymi

      No silimäänni suat. Naru pers silimäsä on kommeeta uroksen

    • Anonyymi

      No tottakai! Miksi sekin olisi vain naisten oikeus. Itekin laittaisin mutta en haluis olla ainoa mies. Rohkeus ei itellä riitä yksin yleiselle rannalle. Muuten käytän stringejä kyllä ihan reippaasti vaikka joku näkisikin. Ja samanlainen 40 kymppinen perusperheenisä olen.

    • Anonyymi

      Nyt olen ottanut aurinkoa kotipihassa miehille valmistetuilla (Roberto Lucca ja Ergowear) uintistringeillä. Eivät ole mitään pornokauppatavaraa, vaan edestä ns. brief malliset ja takaa kyllä paljastaa koko pepun, niin kuin on tarkoituskin.
      En keksi enää yhtään hyvää syytä, miksi en voisi mennä uimarannallekin näiden kanssa. Ei oikeastaan kuulu yhtään kenellekään, enkä tee siinä mitään laitonta.
      Naurettavampaa on mielestäni jättää takareidet ja takapuoli valkoisiksi muiden ihmisten mahdollisen ahdasmielisyyden takia. En ole homo enkä HBTL yhteisöön kuuluva, vaan ihan tavallinen heteromies.
      Tykkään kyllä siitä, miltä nämä näyttävät päällä, ja vielä enemmän tykkään siitä, kun naiset pukeutuvat rannalle vastaaviin. Tämä ei ole minulle mikään tarkoitus esitellä itseäni eikä olla mikään objekti kenellekään muulle, kuin auringolle.

      • Anonyymi

        No se on juurikin näin. Ei kuulu kellekään millaisista uikkareista mies tykkää. Ja jos se on naisille suotavaa niin miksi miehelle ei olis edes Ok. Mä laitan rannalle pakarat piiloon mutta voisin laittaa stringitkin jos en olis ainoo. Mutta jonkun se on aloitettava. Ne polveenasti olevat shortsit on tosi juntit. Lyhemmät shortsit uidessa tai rannalla nyt menee


    • Anonyymi

      Jos lähden pilkille, pukeudun pilkkihaalariin. Jos lähden juhliin, pukeudun juhlapukuun. Jos lähden ottamaan aurinkoa rannalle, pukeudun auringonottoon sopivaan asuun eli stringeihin. Mun järki sanois, että pilkkihaalari toimii auringonotossa yhtä huonosti kuin uimahousustringit pilkkireissulla. Polvimittaiset lököpöksyt miehellä ovat ehkä laajemman väen hyväksynnässä, muttei se niiden tarkoituksenmukaisuutta lisää yhtään.
      En oo demonisoinut omaa persusta enkä muutu homoksi vaikka se uimarannalla vilkkuisikin.

    • Anonyymi

      Pue mankinit kuten Boratilla ;D

      Jeee

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      391
      4439
    2. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      17
      4243
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3779
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      114
      2807
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      10
      2457
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2272
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      1952
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1928
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      123
      1870
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1439
    Aihe