Persut kuuluu Euroopan Unionissa ID- ryhmään, joka on venäjämielinen. Samassa ryhmässä on mm. äärioikeiston LePen, jonka kerrotaan saavan Putinilta vaalitukea. Oli ehdokkaana presidentin vaaleissa.
Pitäisikö persut eristää Suomen politiikasta mm. siksi, että kuuluvat tähän kyseiseen ryhmään. Täyttääkö persujen vehkeilyt maanpetoken tunnusmerkit?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006099122.html
Pitäisikö persut eristää Suomen politiikasta mm. siksi, että kuuluvat tähän kyseiseen ryhmään. Täyttääkö persujen vehkeilyt maanpetoken tunnusmerkit?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006099122.html
Vastaukset 15
Vanhimmat
Persunatsit voi muuttaa pyhän Putininsa luo pelkällä menolipulla !!
Joo.
👍👍👍
Persut pettävät isänmaan!!!
Supon pitisi harjata persut!
👍👍👍👍
Aloittaja on oikeassa. Kyllä persujen toiminta ID ryhmässä näinä aikoina voidaan tulkita maanpetokseksi.
Totta
Onko vaalit tulossa, kun punavihreiden pelkoripulinatsien ryplätys kuuluu ja haju on karmeaa.
Keskustelun aloittaja, tuo venäläinen orkki, jaksaa näkyvin toistaa samaa mielipidettä näillä palstoilla yötä päivää.
Yritetään ymmärtää aloittajaa, aloittajalla on vaikeaa ja yksinäistä pienessä yksiössään, joten aloittaja purkaa katkeruutensa persuihin.
Onko vaalit tulossa, kun jauhopäiset punavihreät roikkuu kuin apinat yhellä räpylällä jyrkänteen rinteellä jostai irtoavasta karahkasta ja rääkyvät ja kiljuvat jatkuvasti, kun PS jatkaa kasvuaan.
Ei sen kummemmin kuin LePenkään
Se on kansallismielinen ryhmä mutta vastustajat kustuu sitä propgandamielessä venäjämielisiksi tosin en tiedä ketään joka ei tiesi että nimitys on propagandaa kai tuota valhetta joku uskoo?
Jokainen persu ja persun äänestäjä pitäisi laittaa kuritushuoneelle. Pidä tämä mielessä kun äänestät ja laitathan sitten SDP:n ehdokkaan numeron lappuun niin kaikki on hyvin.
Kyseessä on maanpetos