Ei kannata olla sinkku

Voi masentua jos on sinkku liian pitkään.
12120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Trollaaminen aiheuttaa masennusta.

Äänestä
  • Ei trollaajalle, huom, Troolaaminen sen sijaan masentaa kaikkia tasapuolisesti.

    Äänestä

  • randombypasser kirjoitti:

    Ei trollaajalle, huom, Troolaaminen sen sijaan masentaa kaikkia tasapuolisesti.

    Mites menee?

    Äänestä

  • Norppa83 kirjoitti:

    Mites menee?

    Paskaaks tässä, kuten tavattiin sanoa. Mites itelläs? Rentoa sunnuntaita, toivon?

    Äänestä

  • randombypasser kirjoitti:

    Paskaaks tässä, kuten tavattiin sanoa. Mites itelläs? Rentoa sunnuntaita, toivon?

    Ihan jees. Kotona oon ollu ja musiikkia kuunnellu.

    Äänestä

  • Norppa83 kirjoitti:

    Ihan jees. Kotona oon ollu ja musiikkia kuunnellu.

    No mikäs siinä, pääasia että on mukavaa ja seesteistä 😊

    Äänestä

  • randombypasser kirjoitti:

    No mikäs siinä, pääasia että on mukavaa ja seesteistä 😊

    Näinpä =)

    Äänestä

Ennemmin sinkku kuin yksin rakkaudettomassa suhteessa.

Äänestä
  • Juurikin näin.

    Äänestä

Vahvimmat pärjää yksinkin. Mitään järkeä ottaa joku vaan sen takia, ettei olisi sitten sinkku. Täytyy oikeasti tykätä toisesta, että voi jonkun kanssa olla.

Äänestä
  • Olen ollut suhteessa jossa mies roikutti minua omien tunteitteni takia vain ettei hänen tarvitse olla yksin. Siis käytti ihan hyväkseen niitä etten lähtisi ja jättäisi häntä. Tunteita minua kohtaan hänellä ei kuitenkaan ollut ja kohtelu oli todella sen mukaista. Vasta jälkeenpäin osaan katsoa itseänikin uusin silmin ja sitä miten tyhmä olinkaan, vain omien yksipuolisten tunteitteni takia.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Olen ollut suhteessa jossa mies roikutti minua omien tunteitteni takia vain ettei hänen tarvitse olla yksin. Siis käytti ihan hyväkseen niitä etten lähtisi ja jättäisi häntä. Tunteita minua kohtaan hänellä ei kuitenkaan ollut ja kohtelu oli todella sen mukaista. Vasta jälkeenpäin osaan katsoa itseänikin uusin silmin ja sitä miten tyhmä olinkaan, vain omien yksipuolisten tunteitteni takia.

    Hyvä että pääsit siitä eroon ja kohti uusia seikkailuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voi masentua jos on sinkku liian pitkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu