Meetvurstin pätkä uhkailee Haagin tuomioistuinta ohjusiskulla

Tällä kertaa meni hermo Putinin pidätysmääräyksen vuoksi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009463982.html

"Medvedev järkeilee että Haagin Kansainvälinen rikostuomioistuin on vain ”kurja kansainvälinen organisaatio” eikä sitä voi rinnastaa Nato-maa Hollannin kansaan, joten Nato ei myöskään vastaisi Venäjän täsmäiskuun.

– Siksi he eivät aloittaisi sotaa. Pelkäisivät. Eikä kukaan tulisi suremaan. Joten kansalaiset, tuomarit, katsokaa tarkkaan taivaalle.."
956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä tuollekin mololle vielä lähiaikoina ohraleipä koittaa!

Äänestä

Kyllä tuollekin ötökälle vielä semmoinen purkki löytyy mihin se pistetään. Purkin kyljessä ikkuna mistä voi katsella millainen ötökkä se purkissa örisee.

Äänestä

Miksi ei Medveded ole etsintäkuulutettuna? Kuuluu samaan johtoryhmään.

Äänestä
  • On niin pikkuinen ettei sitä kuitenkaan kukaan huomaisi. Turha siksi etsiä.

    Äänestä

Tuo Metukan jutut kertovat Venäläisten sivistyksestä, tai tai tarkemmin sen puutteesta jos maan yksi johtavia henkilöitä on noin sekaisin.
Putin on kerännyt ympärilleen melkoisen apinalauman, eli on tyypillinen huono johtaja joka ei uskalla ottaa itseään fiksumpia lähelleen.

Äänestä

Metukasta näkee jo päällepäin, että viina ja muut mömmöt on maistuneet oikein hyvin jo kauan.
Säälittävälle tasolle on Venäjän johto vajonnut, mutta eipä se tuolla systeemillä ole ihme.

1Äänestä

Luulin Trumpin olevan seko mutta Venäjällä laittavat vielä paremmaksi. Totta se on mitä tutkijat ovat kertoneet, psykopaatit rikastuvat vallan huipulle. Asialle pitäisi alkaa tehdä jotain.

1Äänestä
  • Trump on hieno mies. Osasi hassata isänsä tekemät perintömiljardit. Talousosaaminen kuin kokoomuksella Suomessa.

    Äänestä

Jäpikkäällä on aivan selvä napoleonkompleksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällä kertaa meni hermo Putinin pidätysmääräyksen vuoksi.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009463982.html

"Medvedev järkeilee että Haagin Kansainvälinen rikostuomioistuin on vain ”kurja kansainvälinen organisaatio” eikä sitä voi rinnastaa Nato-maa Hollannin kansaan, joten Nato ei myöskään vastaisi Venäjän täsmäiskuun.

– Siksi he eivät aloittaisi sotaa. Pelkäisivät. Eikä kukaan tulisi suremaan. Joten kansalaiset, tuomarit, katsokaa tarkkaan taivaalle.."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu