kun ei ole varaa hoitaa enää omaakaan kansaa...mitä Marin oikein sekoilee?
Miten suomella on varaa luvata ilmaiset abortit puolalaisille
Anonyymi-ap
695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos lupaaja oliai ollut persu niin vanhana punaniskanatsina ylistäisit puolalaisten abortit taivaisiin, mutta näin vaalien alla persutoukka näyttää taas torahampaansa.
Koita nyt vihdoin ja viimein tajuta, että tuo demariämmä on vienyt suomalaiset tuhoon. Vain ja ainoastaan narsistipsykopaatti Marin. Haagiin vaan koko kanttura. Se ämmä vielä saa maksaa, tavalla tai toisella, se on varma. Ei tällä pallolla tarvita enää yhtään mielisairasta diktaattoria.
Demari ajattelee kuin gigolo: Kohtuus' kaikessa.
Marin ylitti jälleen itsensä. Pääasia näyttää olevan, että saa palstatilaa maksoi se sitten kansalle mitä tahansa.
Mikä on Marinille luvattu palkintovirka EU:ssa?
Käsittämätöntä! Ja julkinen terveydenhoito täysin alasajettua ja velkapiikki tapissa: 140 miljardia euroa eli n. kolmen vuoden verokassa syöty jo etukäteen.
http://velkakello.fi/
Suomi kustantaa, tänne vaan kaikki. Otetaan velkaa että joka ämmä saa abortin jos omassa maassa ei saa...Entäs muut hoitopalvelut, tänne vaan, muut ensin se on sekopää demuille tärkeetä. Varsinkin Mariinille saa sädekehän ulkomailla, että ja miten hyvä ihminen. Marin ja muut punavihrehörhöt voi ihan kustantaa itse ne abortit . Tai kehottaa käyttämään ehkäisyä tai olla nussimatta...Suomen terveydehoito on täysin sekaisin omillekkin...ai niin eihän sen väliä. Justaha nuori nainen tappoi itsensä, kun mikään ei toimi.