Minun läheinen (sisko) kertoi olevansa raskaana. Viikolla 30. Eli noin puoli vuotta sen jälkeen, kun oli saanut itse raskaudestaan tietää. Pahoitin tästä mieleni, koska kuvittelin olevani hänelle läheisempi. Siis niin läheinen, että olisin saanut tietää raskaudesta aiemmin.
Mitä pitäisi ajatella? Onko ihan normaalia, että raskaudesta kerrotaan noin myöhäisessä vaiheessa?
Raskaudesta kertominen
4
349
Vastaukset
- Anonyymi
On kaikki ei jaksa sitä hössöttämistä ja toiset ei bälttis kerro edes ennen kun lapsi on syntyny
- Anonyymi
Mä en saa edes nähdä lapsenlasta kuin satunnaisista kuvista. Onneksi osaan tukahduttaa tunteeni,koska oma äitini on koko elämäni alistanut minua.
- Anonyymi
Kamalan surullista. Voimia sinulle!
- Anonyymi
mitä vastuita sisaren raskaus sinulle tuonut? Tuo, kun vauva syntyy? Ja kenen lapsi on? Noita kun pohdit, niinehkä selviää miksi perheenlisäyksen saanti on niin yksityinen asia.
En aikoinaan itsekään kertonut raskaudestani edes vanhemmilleni kuin vasta kun oli viides raskauskuukausi menossa, ja maha alkoi kasvaa. Mitä se kelle muille olisi kuulunutkaan, kuin minulle ja lapsen toiselle vanhemmalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453313Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3592956Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,171985Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e631763Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131533- 1221476
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11404Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4751400