Se on vaan sillä lailla että ei suomi voi pärjätä kun on toi paska yleisöäänestys. Suomessa niin paljon vähemmän katsojia keskellä yötä kun jossain muualla. Ja miks joku norjalainen äänestäis suomea vaikka olis kuinka hyvä kappale tahansa.
suomi sai n. 11000 ääntä
aaa
3857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eihän se, että Suomessa katsojia vähän myöhään vaikuta, koska Suomi ei voi omaa maata jokatapauksessa äänestää.
Ja kyllä minä uskon, että jos Suomella edustuskappale olisi loistava, kuten Irlannin Johnny Loganin biisit silloin ennen, niin eiköhän jatkopaikka irtoaisi.
On euroviisujen taso romahtanut niin pohjalle, ettei Johnny Logan tänä päivänä kelpaisi niillä upeilla biiseillään edes loppukilpailuun. Geir lauloi todella hienosti, vaikka jännitys paistoikin, mutta kun ollaan periferiaa eikä lavalla ollut silikoneita eikä sirkusta, niin ei toivoa.
Harmittaa Geirin puolesta, harmittaa äärihienon belgialaisen puolesta ja hävettää koko laulukilpailuinstituution puolesta.
Miksi maksaisin äänestämisestä? Siksi en äänestä!
Miksi taustakuoro oli kuin valkoiset koivupuupökkelöt, erottui niin selvästi muusta menosta, valitettavaa että esiintyminen ratkaisee!
Geir on upea!