Kyllä jatkoon
Ei muuta.
Ei muuta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Nukahdan sannan tyhmyyteen
Näin on. Luksus-Riikka on kamreeri Petteri ei kelpaa pääministeriksi.
Sanna tekee työtä sydämmestään,se sydämmettömiä hirvittää💩
Onko joku kussut sun jauhoihin?
Sinä ja kaltaisesi epätoivoisesti yrittää💩
Korjaan edelliseeni, ettei edes yrittänyt vaan läksi iäksi
Miksi Marin liukeni kuin jauhot vesilasiin
💩
Älä yritä esittää minua. Ei mennyt läpi.💩
Ei oo sanna ja sdp ja vasemmistoliitto paljon ajanu työläistwn etuuksia mut yrittäjät ja sijoittajat on saanut kaikkea eikö nyt ajettu aktiivimalli 2 läpi ja natoon mentiin ja yrittäjät ja sijoittajat saanut kaiken mitä työläiset on saanut muuta kuin keppiä ja kurjuutta
Sitä tulee yhä rapsakammin jatkossa, kun et äänestänyt niinden tavoitteiden puolesta. Mut voidaanhan mennä rajalle vahtimaan, ettei mamut pääse Suomeen. Se kun auttaa niinku joka asiaan. Marin ajoi just noita asioita mitä mainitsit, olisi vaan tarvinnut siihen riittävästi tukea. Kun ei kelvannut vaaliohjelma, niin se on sitten vaan voi voi.
Seuraavan kerran kun Marin menee eduskuntaan, hän voisi laulaa hiljaa itsekseen tätä seuraavaa biisiä.
Counting all the assholes in the room. Well, I`m definitely not alone:)
https://www.youtube.com/watch?v=R24bCFcdJ8Y
AV
Videoissasi "Antaitse kanssasi" Mikäihmene ryhmäbibbelöinti tuo oikein on? 💩
Ei näy minulla, varmaan joku länsimaalainen google konsernin juttu jota minun suomalainen tietoturva ohjelmisto F-Secure blokkaa, kun ei näy?
Ei vaarallista, tuleehan se Google länsimaista, ei Venäjältä:)
AV
Taas minua täällä imitoi tuo pokäle joka ei omaa kakkaa osaa tehdä💩
Suomella ei taida olla varaa Sanna Mariniin. Hienohan se kieltämättä on mutta kalliiksi tulee.
Ja olet valmis karsimaan normaaleja palveluja, terveydenhoito, lastenhoito, koulutus ja vanhusten hoito ja niiden tukipalvelut, ylläpito ja huilto. Kenties työttömyyspäivärahasta, jos joudut työttömäksi. Jatkamaan kikyä, eli maksamaan työnantajan osuuksia. Tekemään samaa vahinkoa, mitä Stubin ja Kataisen hallitus. Lisäämään suuryritysten veronkiertoa ja jakamaan osinkoja. Yhtiöittämään kunnan omaisuutta ja kuntalaisilla maksettuja välttämättömyyksiå, kuten sähkö- ja vesiyhtiötä.
Älkää uskoko tuota valepökälettä. Kun on kunkku saa seuraajia💩🤷♀️
Ei ikinä enää. Suomen poliittisen historian epäonnistunein pääministeri joka onnistui polarisoimaan kansan ja jakoi sukupuoletkin keskenään miesvihaa lietsoessaan.
Lieventävänä asianhaarana tietysti se, että nainen tarttui tehtäviin kaikella nuoruutensa raivolla ja innolla ilman valintaa. Siihen nähden aivan loistava suoritus.
Poliittisen uran jatko? Jonkin ajan kuluttua voisi olla uskottavuutta ja äänestäjiä vaikka presidentiksi asti, turvallinen paikka josta ei liikaa kalliiden päätösten tekotarvetta. Tällä hetkellä kuitenkin parempi näin. Toisten aika ryvettäytyä.
Sannalla kun on pillu, niin se voi tehä mitä haluaa.
Oli pokkaa kuiten kesken vaalikampanjan kyykyttää hoitajia vihjailemalla irtisanomisista, härski eukko ei muuta.
Ehdottomasti! Köyden...
Onpa mauton kommentti.
Sanna Marin ei liene ihmisenä muita parempi tai pahempi, mutta sopimaton pääministerin virkaan.
Poltti monet sillat takanaan.
Ihmetytti kun joku sanoi että kehittämällä työyhteisöä saadaan työpaikkoja vapautumaan
muihin tehtäviin ,niin Mari sanoi että tulisi lisää
työttömiä,vaikka hän juuri oli puhunut maahan
muuttajien välittömästä tarpeesta.Sdp ei arvosta
paskan vertaa työntekijöitä,on omakohtaista
kokemusta sdp johtajasta,joka laski suoralta
kädeltä kaikki työvoima toimiston asiakkaat
lusmuiksi,joita ei voi ajatellakkaan meidän firmaan,niin että sdp on suurin rasisti yhteisössämme,sopii myös pienen ryhmän kanssa palkka asiat ja sen että ylennyksen
saa vain sdp jäsen.Kommari nostetaan teknikoksi,mutta teknikot koulun käynyt ei
kelpaa teknikot vakanssille,Vattulainen kiusa
minkä kiusa,kun tykkää kiusata tasa-arvo ihminen mukamas.
Huh, onneksi ei valittu. Liian koppava ja kokematon pääministerin pallille.
Seuraava hallitus saakin sitten haukut niskaan kun joutuu leikkaamaan.
Toivottavasti leikkaukset aloitetaan ulkomaille vyöryvästä rahasta. Seuraavaksi joutaisi sirkkeliin tekohengityksen varassa pyörivien yritysten loputon tukeminen.
Panostus työhön ja työnkannattuvuuteen koska niillä Suomen talous saadaan kuntoon. Sairailta ja eläkeläisiltä ei pidä leikata, koska heillä ei ole mahdollisuutta vaikuttaa omiin tuloihin, eli lisätä työtuloa yms.