Venäjä valmistautuu tuhomaan hävittäjät Puolan rajalla

Puola ei vastaa seuraamuksista jos Venäjä hyökkää Puolan rajalla.
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Sodan laajentuminen päivien sisällä Nato maahan.

Äänestä
  • Sota on laajentumassa Venäjän puolelle, alueelle

    Äänestä

Venäjä ei ole tyhmä että antaa Ukrainan hyökätä Venäjän alueella entisessä Ukrainassa.

Äänestä
  • Entiset Venäjän alueet eivät kuulu Venäjälle muuta kuin unelmissa. Todellisuudessa ei koskaan. Siitä pidetään huoli!

    Äänestä

Ma...ol...olle...olle...russ...a-bot-...

Äänestä

Venäjän on valmistauduttava orjiksi muille maille, se on ainoa mihin jätemaan on valmistauduttava. Venäjän kansaa tulee inhota kaikin tavoin, ovat alikehittynyttä saastaa.

Äänestä

Rus...skie...bot... we..sind...sie ...russski...rob-boter....

Äänestä

Mitä uutisia Mordorista? Onko sudenratsastajat lähteneet liikkeelle?

Äänestä

Venäjän kannattaa nyt olal varuillaan noiden uhoamistensa kanssa. Puola on NATO maa, ja NATO:lla on ikiomat ydinpommit varastoituna useassa paikassa, eri puolilal Eurooppaa.

Tällaisilla B61 mallisilla NATO-ydinpommeilla Venäjän pommitukset aloitetaan alkuvaiheessa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/B61

Naton B61 pommi on luotettavaa perinteistä mallia. Se kuljetetaan pommikoneella tai hävittäjäkoneen ripustumissa, ja pudotetaan venäläisen kaupungin yläpuolelta kohteeseensa. Näitä vastaan on mahdotonta vanjan suojautua.

Äänestä

Russ...itsh...kommu..nitsz---avode....Moskva...tav..ariths...tiltu...titityyy...kuuleeko Moskva? ...Tava.ritz?...titityyy....tiltu...

Äänestä

Polakit kuseessa, jos oppi ei mene perille. Tyhmyys on syntiä.

Äänestä
  • Mjina JIgor pjutinist....

    Äänestä

  • No ei Venäjä ainakaan pysty kuseen laittamaan. Surkea valtio.

    Äänestä

  • Perustele mixi ne olisi kusessa??

    Äänestä

Voi olla botti, trolli tai jopa aito putinisti, niitäkin vielä löytyy.

Putinistit kun ovat puolensa valinneet, eikä osa kykene sitä vaihtamaan, niin sitten se menee tuollaiseksi tahattomaksi komiikaksi.

Äänestä
  • Kuuleeko Moskva? ...Tava.ritz?...titityyy....tiltu...

    Äänestä

Onko valmistautuminen edelleen menossa? Koneet ovat nimittäin jo Ukrainassa.

Joten ryssimiseksi meni tälläkin kertaa.

Äänestä

Venäjällä ei ole käskyvaltaa hyökätä Natoa vastaan.

Äänestä

Olisiko aika opettaa Venäjälle asemansa`: On kuvitellut jo monia vuosikymmeniä olevansa joku suurvalta. Todellisuudessa aika mitätön valtio.

Äänestä

Voisi tuhota joitain osia Puolasta

Äänestä

Voisi käyttää myös kemialliset aseet puolaa vastaan

Äänestä
  • Voisi myös antautua... Voisi lätissään luovuttaa ja lähteä takas lättiinsä..

    Äänestä

"Puola ei vastaa seuraamuksista"... 😂 Polskeilla on taas kova tarve tuhota kansansa. Aikanaan aloittivat toisen maailmansodan ja nyt yrittävät aloittaa kolmatta. Tällä kertaa rangaistuksena ei taida vaan riiittää viidesosa väestöstä.

Äänestä

On toisaalta vaikea ymmärtää että miksi taktisten ydinaseiden käyttöä ujostellaan kun rauhaan ei ole minkäänlaisia aikeita tai tarpeita ainakaan häikäilemättömien rikollisten länsileirissä. Sota ja ihmisten kärsimykset Ukrainassa loppuisivat nopeammin kun otettaisiin ydinaseet käyttöön. Tämä tosin lienee vain ajan kysymys näillä näkymin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puola ei vastaa seuraamuksista jos Venäjä hyökkää Puolan rajalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu