Benjamin Netanjahu yrittää saada valtaa poliitikoille oikeuslaitoksen ohi. Olen aina ollut sitä mieltä, että Israel on roistovaltio ja Putinin tiellä ollaan menossa. Nyt Israelin puolustusministeri erotettiin virasta, kun sattui laukomaan mielipiteensä. Koskahan alkaa tulla epämääräisissä olosuhteissa kuolemia, myrkytyksiä, parvekkeelta tippumisia ja jne?
Israelista tulossa diktatuurivaltio?
Anonyymi-ap
2
149
Vastaukset
- Anonyymi
Israelissa on kieltämättä kova vääntö menossa. Moni on sitä mieltä, että oikeuslaitos on ottanut käytännössä lainsäädäntövaltaa ja jotkut poliitikot pyrkivät tätä vastustamaan.
Israel ei ole roistovaltio vaikka oletkin Putinin tiellä.
Kovin mielelläsi yrität luoda negatiivisia mielikuvia arvuuttelemalla, että milloin Israel alkaa toimia kuten palkanmaksajasi. Vielä et ole kertaakaan osunut oikeaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859