Israelista tulossa diktatuurivaltio?

Anonyymi-ap

Benjamin Netanjahu yrittää saada valtaa poliitikoille oikeuslaitoksen ohi. Olen aina ollut sitä mieltä, että Israel on roistovaltio ja Putinin tiellä ollaan menossa. Nyt Israelin puolustusministeri erotettiin virasta, kun sattui laukomaan mielipiteensä. Koskahan alkaa tulla epämääräisissä olosuhteissa kuolemia, myrkytyksiä, parvekkeelta tippumisia ja jne?

2

216

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Israelissa on kieltämättä kova vääntö menossa. Moni on sitä mieltä, että oikeuslaitos on ottanut käytännössä lainsäädäntövaltaa ja jotkut poliitikot pyrkivät tätä vastustamaan.

      Israel ei ole roistovaltio vaikka oletkin Putinin tiellä.

      Kovin mielelläsi yrität luoda negatiivisia mielikuvia arvuuttelemalla, että milloin Israel alkaa toimia kuten palkanmaksajasi. Vielä et ole kertaakaan osunut oikeaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1263
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1047
    3. 64
      867
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      71
      847
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      705
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      572
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      450
      563
    Aihe