Israelista tulossa diktatuurivaltio?

Anonyymi-ap

Benjamin Netanjahu yrittää saada valtaa poliitikoille oikeuslaitoksen ohi. Olen aina ollut sitä mieltä, että Israel on roistovaltio ja Putinin tiellä ollaan menossa. Nyt Israelin puolustusministeri erotettiin virasta, kun sattui laukomaan mielipiteensä. Koskahan alkaa tulla epämääräisissä olosuhteissa kuolemia, myrkytyksiä, parvekkeelta tippumisia ja jne?

2

216

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Israelissa on kieltämättä kova vääntö menossa. Moni on sitä mieltä, että oikeuslaitos on ottanut käytännössä lainsäädäntövaltaa ja jotkut poliitikot pyrkivät tätä vastustamaan.

      Israel ei ole roistovaltio vaikka oletkin Putinin tiellä.

      Kovin mielelläsi yrität luoda negatiivisia mielikuvia arvuuttelemalla, että milloin Israel alkaa toimia kuten palkanmaksajasi. Vielä et ole kertaakaan osunut oikeaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      84
      1281
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      834
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      77
      790
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      245
      723
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      601
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      582
    8. 37
      532
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      522
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      28
      497
    Aihe