Näin sitä mennään:
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000009481575.html
Vielä kun saadaan metu naapuriin presidentiksi alkaa olla USA:n mieleisellä mallilla, ei tarvitse sitten kuin joku pikkukonflikti järjestää:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/aa285b89-8974-4785-9df0-93945f566ca5
-harmiseikirj-
Kohti natosotaa
12
112
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjän trolli taas äänessä.
- Anonyymi
Yhyy kun pelottaa. Jalat tärisee. Nyyh.
- Anonyymi
Viimeisimmän tiedon mukaan Yhdysvallat aikoo kiristää politiikkaansa Ukrainan suhteen, sille kelpaa vain voitto ja sitä se tuleeUkrainalta vaatimaan, tähän liittyen sinne tullaan toimittamaan köyhdytettyä uraania sisältäviä ammuksia jotka tuhoaa euroopan vilja-aitan maaperän. Asialla ei tietenkään mitään yhteyttä siihen että saa Suomen etulinjaan Venäjän pohjoiselle nurkalle.
-harmiseikirj-- Anonyymi
Eivätkös ne köyhdytettyä uraania sisältävät ammukset olleet tulossa Britanniasta?
- Anonyymi
Nyt jo itkettää. Nyyh yhyy.
- Anonyymi
Mitään natosotaa,eikä natoa ylipäätänsäkkään olisi tarvittu ellei putin olisi höyrypäissään tavoitellut sitä,mikä ei sille kuulu. Mutinat pois. Totuus ei tulessa muuksi muutu. Ihan tilasi itse kakkaa niskaan ja sitä sai. Nyt on maksun aika. Venäjästä on tullut pelkkä naurunaihe.
- Anonyymi
Venäjä on historiaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjä on historiaa.
Niin oli NL 1939, mutta kuinka Berliini ympäröitiinkin muurilla 50 vuodeksi, nyt brussel.
- Anonyymi
Ei ole edes rynkkyjä jaettu meille vielä. Vittu mikä paska hallitus. Venäjä yllättää suomen housut kintuissa vielä.
- Anonyymi
EU:sta on erottava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869