Semmosta ajattelin kysyä, että miten mun pitäis toimia, kun olen ottamassa toista ja kolmatta tatuointiani hirveen innoissaan mutta ongelmana on se, että tyttöystäväni ei pidä tatuoinneista mutta en kuitenkaan mielessäni halua halua rajoittaa tekemisiäni sen perusteella mitä joku muu sanoo varsinkin kun tatuoinnit on makuasia että pitääkö vai ei? En kuitenkaan haluaisi tulla jätetyksi näinkin ”pienestä” asiasta? Mitä sanon tai teen?! Apuaaa?!?!
Vastaukset 10
- Anonyymi
Tietty kohteliasta kuunnella toisenkin mielipidettä, mutta jos joutuisi tatuoinnin takia jätetyksi - niin ehkä hän ei silloin ole sinua varten.
- Anonyymi
Siis onko tämä sinulle pieni vai iso asia? Jos tatuointi on mielestäsi kovin pieni syy eroamiselle, niin onko se kuitenkin sinulle niin iso asia, ettet voi olla ilman tatuointeja?
Jos rakastat tyttöä, keskity siihen, älä tatuointeihin! Ole onnellinen siitä, että sinulla on tyttöystävä, joka pitää sinusta sellaisena kuin olet ihan omana siistinä itsenäsi ilman tatuointeja.
Jos teille kuitenkin joskus tulee ero, kuten luulen, ehdit niitä tatuointeja ottaa sen jälkeen vaikka kuinka paljon.
Minäkään en tatuoitua miestä huolisi. Tatuoinnit herättävät aina myötähäpeää. Paitsi tietyissä piireissä.- Anonyymi
Kuten luulen? Mitä tää oikeestaan tarkoitti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten luulen? Mitä tää oikeestaan tarkoitti?
Ongelmia luetun ymmärtämisessä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten luulen? Mitä tää oikeestaan tarkoitti?
Kyseessähän on ilmeisesti varsin nuori ja vielä vakiintumaton pari. Harvat hyvin nuorten parisuhteet kestävät kovin pitkään. Vaikka pariskunnan omasta mielestä jo puoli vuotta on pitkä suhde. Koko elämän mittapuulla se on kuitenkin vain ohimenevä hetki.
Tätä suhdetta vaivaa ainakin toisen osapuolen itsekeskeisyys ja riippumattomuuden tarve, halu päättää ja tehdä oman mielen mukaan toisesta välittämättä. Se ei ennakoi pysyvää suhdetta.
Sanotaan nyt näin, että parikymppisten seurustelu harvoin johtaa pysyvään liittoon.
- Anonyymi
Sääntöjen vastainen viesti.
- Anonyymi
Tatuoinnit on makuasia. Myös tatuoidut miehet on makuasia. Tyttöystäväsi ei pidä tatuoiduista miehistä. En minäkään.
- Anonyymi
Tatuoidut miehet saa yleensä huonoimmat naiset.
- Anonyymi
Töhritylle ukolle sopii parhaiten töhritty akka.
- Anonyymi
Tyttöystävälläsi on parempi maku kuin sinulla. Kyllä sinun pitäisi olla ylpeä hänestä. Hän tietää mitä tahtoo. Sinä tahdot tatuointeja, joten päästä tyttö menemään ja valitkaa kumpikin oman tiensä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802127Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3671290Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu321210- 1411058
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa153929- 103876
- 45747
- 62746
- 61716
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63692