Sinun rahaa tililtäsi vaikka kaikki asiat hoidat itse. Maksat palvelumaksusta vaikka mitään palvelua ei ole. Maksat siis tyhjästä tai siitä että ne säilyttää sinun rahoja. 10vuodessa nordea on vienyt 500e paitsi että ei riitä läheskään koska palvelumaksut nousee joka vuosi. Menetät 10vuodessa ehkä 750e minkä määrän olisit voinut hyödyntää itse.
Nordea vie jokavuosi 50e
14
537
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihdaa S-pankkin,niin ei vie rahojasi.
- Anonyymi
Missä pankissa se oli olikaan vastikään tapaus: Toiset pääsivät toisten tileille ja anastivat rahaa. ÄS PANKKI!
- Anonyymi
Tällä palstalla kommentoidaan pörssiyrityksistä sijoituskohteina. Nordea maksaa varsin hyvää osinkoa, mutta vaikea arvioida miten osakkeen arvostustaso tulee käyttäytymään tulevaisuudessa.
Olet väärällä sivulla, pankkplaveluista ohessa:
- https://keskustelu.suomi24.fi/talous/pankit
Mutta luuletko ihan tosissaan, että pankkien ja tilien ylläpito on ko. yrityksille ilmaista, sellaista ei taida löytyä edes itänaapurista. - Anonyymi
ÄLÄ JAKSA. Valitettavaa jos olet saanut kakkaa palvelua Nordeasta. Kuvitteletko, että joku varastoi sinun omaisuuttasi ilmaiseksi?
Ei sellaista olekkaan.- Anonyymi
No sullahan on hyvä päivä.
Jäikö hampaat pesemättä aamulla vai mikä mättää? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sullahan on hyvä päivä.
Jäikö hampaat pesemättä aamulla vai mikä mättää?Okaisin vain tosiasian.
Ja vaalitulos oli edelleen liian vasemmistolainen. - Anonyymi
Ulkomailta löytyy edelleen "ilmaisia" finanssipalveluita joka lähtöön. Suomessa vain on kansaa opetettu maksamaan jo pelkistä peruspankkipalveluista niin pitkään, että nyt se uskoo kaiken maailman "palvelumaksujen" olevan joku luonnonlaki. Ei ole.
Suomessa kaiketi enää eläkeikäiset muistavat ajan, jolloin pankki- ja sijoitustilejä ei kupattu säännöllisillä "palvelumaksuilla". Ja silloin asiakasta myös palveltiin, ei ollut tätä nykyistä itsepalvelumeininkiä. Olenkin jo pitkään ihmetellyt, miksei kukaan viitsi perustaa Suomeen palvelumaksutonta pankkia. Luulisi sellaisella vaihtoehdolla olevan kysyntää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkomailta löytyy edelleen "ilmaisia" finanssipalveluita joka lähtöön. Suomessa vain on kansaa opetettu maksamaan jo pelkistä peruspankkipalveluista niin pitkään, että nyt se uskoo kaiken maailman "palvelumaksujen" olevan joku luonnonlaki. Ei ole.
Suomessa kaiketi enää eläkeikäiset muistavat ajan, jolloin pankki- ja sijoitustilejä ei kupattu säännöllisillä "palvelumaksuilla". Ja silloin asiakasta myös palveltiin, ei ollut tätä nykyistä itsepalvelumeininkiä. Olenkin jo pitkään ihmetellyt, miksei kukaan viitsi perustaa Suomeen palvelumaksutonta pankkia. Luulisi sellaisella vaihtoehdolla olevan kysyntää.S pankki on ainakin tavalliselle käyttäjälle pitkälti maksuton
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ulkomailta löytyy edelleen "ilmaisia" finanssipalveluita joka lähtöön. Suomessa vain on kansaa opetettu maksamaan jo pelkistä peruspankkipalveluista niin pitkään, että nyt se uskoo kaiken maailman "palvelumaksujen" olevan joku luonnonlaki. Ei ole.
Suomessa kaiketi enää eläkeikäiset muistavat ajan, jolloin pankki- ja sijoitustilejä ei kupattu säännöllisillä "palvelumaksuilla". Ja silloin asiakasta myös palveltiin, ei ollut tätä nykyistä itsepalvelumeininkiä. Olenkin jo pitkään ihmetellyt, miksei kukaan viitsi perustaa Suomeen palvelumaksutonta pankkia. Luulisi sellaisella vaihtoehdolla olevan kysyntää.Mikä ulkomainen palvelu on mielestäsi kattava ja maksuton. Joo, joillain on verkkopankki ilmainen, mutta siitä eteenpäin alkaa sitten tulla maksulliset paketit. Ei kukaan pyöritä pankkia harrastusmielessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
S pankki on ainakin tavalliselle käyttäjälle pitkälti maksuton
S pankin tietoturvassa on toivomisen varaa.
- Anonyymi
Muutaman kympin Nordea vuodessa veloittaa. Vastaavasti muutaman tonnin maksaa osinkoina. Kokonaisuuteen olen tyytyväinen.
- Anonyymi
Jos nordealla olisi edes palvelua mutta kun ei ole edes sitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos nordealla olisi edes palvelua mutta kun ei ole edes sitä.
Mitä palvelua kaipaat Nordealta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kaunis ihminen parempaa kohtelua?
Onko kauniin ihmisen elämä "helpompaa" kuin tavallisen näköisen ihmisen? Olen kuullut väittämän, että kaunis ihminen saa391849En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos271608Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly141414Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa
Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin3421377Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel681285- 81171
- 121068
En muuttaisi sinusta mitään
Ensin olit etäinen ja yritin pysyä tutkan alapuolella. Mutta ei silmiltäsi jää mitään huomaamatta, kuten minulla ei kuul7961- 20959
- 80919