että maailma näyttäytyy usein pääosin siltä millaisessa kuplassa sattuu itse kulloisenakin ajanhetkenä olemaan?
Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?
-keinovaginamies-
Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?
-keinovaginamies-
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei mitään ihmeellistä voi tehdä. Melkein kaikki pitää aloittaa alusta, tai riippuen siitä mikä kupla puhkeaa.
Jotkut paikkaa kuplan Jeesus-teipillä.
Niinhän sitä luulisi, mutta ei sellainenkaan aina ole mahdollista!
Olen viime vuosina todennut että Gorilla-teippi on parempaa.
-keinovaginamies-
”Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?” Iso ihminen, oma vastuu, elämä
Ihan jokaisen on otettava itse vastuu elämästään. Ei sitä voi kenenkään toisen harteille tyrkyttää! Sellainen ei ole hyvän tavan mukaista toimintaa!
Sitten täytyy katsella ympärilleen ja muuttaa käsityksiään. Jaaa... Jatkuu!
xLiner
local abrw3aia-- peocqiw pt
https://en.wikipedia.org/wiki/Procaine
https://en.wikipedia.org/wiki/Procaineo-kokaiini mutta niin pistivät minulle jotain jooh..
Eikö tuo ollutkaan kaljuuntumisen estolääkettä 🤭
Monilla on taipumus luoda omaa todellisuutta ja sulkea silmiään siinä sivussa kaikelta epätoivutulta mitä sinne kuplaan ei toivota ilmestyvän, heille pudotus reaalimaailmaan tapahtuu korkeammalta ja kovempaa kuin useimmilla muilla. Psyyke joutuu lujille, romahtaa...siitä sitten joko toivutaan alkulamaannuksen jälkeen tai ollaan loppuelämä pilleripurkin varassa
Hassisenkoneen mukaan kupla kimaltaa.🙂. https://youtu.be/uQRDCYgpPDM
niinhän se onkin, jokainen ihmisolwenro wlåää aivan omiasa kuvitelmisasqaqn itse3w
itseäni kyllå årsyyyååå hiton +elinåpi
Olen antanut itseni ymmärtää, ettei kaikkea uutistulvaa tarvitse katsoa. Voin jäädä tyytyväisenä omaan kuplaani ja uskotella itselleni olevani turvassa.
Toinen vaihtoehto on, että valvon, vatvon asioita mielessäni ja huolehdin itseni hermoraunioksi. Maailma ei tule sen valmiimmaksi, vaikka minä hermoilisin ja huolehtisin kaikesta 24/7, jatkuvalla syötöllä ja eläimen raivolla.
Kuka muka hyötyisi minun hermoromahduksestani?
Kuplat on ihania, eeppisiä ja tarpeellisia toisinaan. Imo & hymiö:
https://www.youtube.com/watch?v=8q2WS6ahCnY
"Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?"
- Sitten vain selviydytään ja ratkotaan ongelmia sitä mukaa, kun niitä tulee vastaan.
Mitään ei kannata murehtia etukäteen. Jos kaikki meneekin ihan hyvin, niin siinä menee vain hyvät itkut hukkaan. Jos taas tulee oikea murhe, niin sitäkin ehtii surra ajallaan.
Onko kuplissa jotakin vikaa? Yritän puhallella sisäkkäisiä kuplia. Sisimmäksi sellainen kupla, jossa on mukavaa. Ulommaksi sellainen kupla, jonka tapahtumista on tietoinen, mutta jolla ei kuitenkaan ole merkitystä. Ja näiden ulkopuolelle jää kaikki se mistä ei ole edes tietoinen.