Oletteko ajatelleet

Anonyymi-ap

että maailma näyttäytyy usein pääosin siltä millaisessa kuplassa sattuu itse kulloisenakin ajanhetkenä olemaan?

Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?

-keinovaginamies-

18

67

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei mitään ihmeellistä voi tehdä. Melkein kaikki pitää aloittaa alusta, tai riippuen siitä mikä kupla puhkeaa.

    • Jotkut paikkaa kuplan Jeesus-teipillä.

      • Anonyymi

        Niinhän sitä luulisi, mutta ei sellainenkaan aina ole mahdollista!


      • Anonyymi

        Olen viime vuosina todennut että Gorilla-teippi on parempaa.

        -keinovaginamies-


    • Anonyymi

      ”Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?” Iso ihminen, oma vastuu, elämä

      • Anonyymi

        Ihan jokaisen on otettava itse vastuu elämästään. Ei sitä voi kenenkään toisen harteille tyrkyttää! Sellainen ei ole hyvän tavan mukaista toimintaa!


    • Anonyymi

      Sitten täytyy katsella ympärilleen ja muuttaa käsityksiään. Jaaa... Jatkuu!

      xLiner

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Eikö tuo ollutkaan kaljuuntumisen estolääkettä 🤭


    • Anonyymi

      Monilla on taipumus luoda omaa todellisuutta ja sulkea silmiään siinä sivussa kaikelta epätoivutulta mitä sinne kuplaan ei toivota ilmestyvän, heille pudotus reaalimaailmaan tapahtuu korkeammalta ja kovempaa kuin useimmilla muilla. Psyyke joutuu lujille, romahtaa...siitä sitten joko toivutaan alkulamaannuksen jälkeen tai ollaan loppuelämä pilleripurkin varassa

    • Anonyymi

      niinhän se onkin, jokainen ihmisolwenro wlåää aivan omiasa kuvitelmisasqaqn itse3w

    • Anonyymi

      itseäni kyllå årsyyyååå hiton +elinåpi

    • Olen antanut itseni ymmärtää, ettei kaikkea uutistulvaa tarvitse katsoa. Voin jäädä tyytyväisenä omaan kuplaani ja uskotella itselleni olevani turvassa.
      Toinen vaihtoehto on, että valvon, vatvon asioita mielessäni ja huolehdin itseni hermoraunioksi. Maailma ei tule sen valmiimmaksi, vaikka minä hermoilisin ja huolehtisin kaikesta 24/7, jatkuvalla syötöllä ja eläimen raivolla.

      Kuka muka hyötyisi minun hermoromahduksestani?

    • Anonyymi
    • "Mutta mitä tehdään sitten kun kupla puhkeaa ja uutta ei saa puhallettua kasaan?"
      - Sitten vain selviydytään ja ratkotaan ongelmia sitä mukaa, kun niitä tulee vastaan.

      Mitään ei kannata murehtia etukäteen. Jos kaikki meneekin ihan hyvin, niin siinä menee vain hyvät itkut hukkaan. Jos taas tulee oikea murhe, niin sitäkin ehtii surra ajallaan.

    • Onko kuplissa jotakin vikaa? Yritän puhallella sisäkkäisiä kuplia. Sisimmäksi sellainen kupla, jossa on mukavaa. Ulommaksi sellainen kupla, jonka tapahtumista on tietoinen, mutta jolla ei kuitenkaan ole merkitystä. Ja näiden ulkopuolelle jää kaikki se mistä ei ole edes tietoinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      47
      4481
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      18
      4469
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      62
      3507
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3493
    5. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      89
      3338
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3287
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      166
      2876
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      2550
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2479
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      19
      2077
    Aihe