Kyllä nämä nykyaikaiset vaatteet ovat sitten

kamalan näköisiä. Siis aivan hirveitä. Mitä noiden suunnittelijoiden aivoverenkierrossa oikein liikkuu? Arvatenkin juuri sitä itseänsä.

https://www.iltalehti.fi/streetstyle/a/9269c28e-3ba5-4261-bba6-1e1909c59a85
25146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ei suunnittelijoiden mielessä ole vikaa. He tekevät sellaisia vaatteita jota ostetaan. Ostajan aivorakennetta voi kyllä syystäkin epäillä.

Äänestä
  • No ei se nyt noin päin mene, että ihmiset haaveilevat jostain jota ei ole ja sen jälkeen suunnittelijat alkavat toteuttamaan heidän unelmiaan.

    Kyllä se menee niin, että ajatukset syntyvät suunnittelijan päässä ja siitä vaatteet menevät tuotantoon ja ihmisten päälle.

    Äänestä

  • Tottaikai ostetaan kun muunlaista ei ole tarjolla ja eipä ihan heti tarvitse vaatekaupoille mennä niin kamalia ovat että vanhoilla mennään.

    Äänestä

  • Etkö ymmärrä että ensin kuluttajien mieleen istutetaan ajatus miten "pitäisi" pukeutua?
    Eli kyse ei ole siitä että valmistetaan mitä ostetaan, vaan ensin heikoimmat aivopestään ostamaan ja sitten valmistetaan.

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🔞 ­­N­­y­m­f­o­­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17804864e

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

kulje alasti

Äänestä
  • Aloittajasta en tiedä, mutta onneksi kohta tulee kesä ja lämmintä, joten itse ainakin heitän aina mahdollisuuden tullen kledjut nurkkaan ja kuljeskelen ilkosillani.

    Äänestä

Näyttää jätesäkeiltä.

1Äänestä

Perinteikästä muotia, kun malli on otettu Tauno-vaarin raappahousuista 1950-luvulta.

1Äänestä

80-luvulla tehtiin kauniita vaatteita.
Itselläni ei silloin ollut varaa ostaa.
Siihen aikaan ostin kirpputorilta neuleen markalla ja on vieläkin käytössä,

Nyt olisi varaa, mutta kaupoissa ei ole mitään
mikä itseä miellyttäisi vain kamalan näköistä
kertakäyttömuotia.

1Äänestä

Kiva laittaa käsi haarojen väliin ja hinkata kunnes pillu kaatuu läpi.
Toiseksi ylin kuva.

Äänestä
  • Kostuu läpi.

    Äänestä

  • Kolmanneksi ylin kuva.

    Äänestä

Noita ylimpiä voisi itse miehenäkin käyttää, kuin vanhat kunnon reisitaskufarkut.

Äänestä

Aika lumppuja ovat kaupunki retkellä

Äänestä

Minun remonttivaatteet ovat tyylikkäämpiä.

Äänestä

Enpä seraa nykyajan mutia. Samat vanhat vaatet on pällä aina ja vaihto vaateet kaapissa. Joita käyttänyt ainakin 13 vuotaa. Mitä järkeä on ostaa aina uutta.Rumat ne vaateilla koreilee.

Äänestä

Aikansa kutakin. Kaikkeen ei tarvitse tarttua. Viime kesänä pillifarkut olivat out. Nyt ne taas ovat in. Ei tarvitse olla tuulen vietävä. Meillä jokaisella pitäisi olla omat aivot ja oma tahto. Sekin muuten alkaa olla muotia. Luo oma tyyli. Vain tyylitajuttomat ovat muodin orjia.

1Äänestä
  • Pillifarkut varsinkin miehillä on yksi noloimpia muoteja mitä on ollut, aina kun näen niitä ripakinttuja niin alkaa väkisinkin naurattamaan.

    Äänestä

Luulimme päässeemme eroon nykynuorten rumasta farkkumallista jo 1980 -luvulla, mutta ei.

Äänestä

Muoti on vai idioteille joilla ei ole kykyä ajatella omilla aivoillaan. Samat tyylit kiertävät vuorotellen vuodesta toiseen "muotina".

En turhempaa ja idioottimaisempaa alaa tiedä kuin muotiala, se on myös yksi saastuttavampia ellei kaikista saastuttavin turhake.

Äänestä

Pitääkin kiskoa jalkaan vaarin lökäpöksyt 80-luvulta, niin olen huippumuodikas.

Äänestä

Viis muodista, mutta olen aina inhonnut kahisevia materiaaleja ja pussittavia housuja ja niiden nilkoista kuristettuja puntinsuita. Muutenkin muoti on typerää. Käyttökelpoisten vaatteiden hukkaan heittämistä ja tuhlaamista. Vain siksi, ettei ne ole enää MUOTIA!

Äänestä

Lumppuja jotka vuoden max kaksi muodissa ja taas tulee uutta lumppua.

Äänestä

Naiset kun te ootte aina nauranu mun toppahousuille, niin nyt ois teillekin tossa yhessä kuvassa sellaset ommellut toppahousut. ja siinä sanottiinkin ne sopii suomen takatalveen. naiset ei yleensäkä käytä talvella tarpeeks vaatteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kamalan näköisiä. Siis aivan hirveitä. Mitä noiden suunnittelijoiden aivoverenkierrossa oikein liikkuu? Arvatenkin juuri sitä itseänsä.

https://www.iltalehti.fi/streetstyle/a/9269c28e-3ba5-4261-bba6-1e1909c59a85

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu