Ovat koko ajan yhä väkivaltaisempia, jo ennestään selvästi väkivaltaisemoia parisuhteissa kuin pojat ja miehet.
Mikä tyttöjä ja naisia vaivaa
8
319
Vastaukset
- Anonyymi
"13-vuotias tyttö puukotti poikaa koulussa – ”Teko tapahtui täysin yllättäen"
Hän oli esimerkiksi kirjoittanut netissä kiinnostuksestaan puukottaa joku, jotta pääsisi laitokseen tai vankilaan.”
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009487158.html- Anonyymi
Tainnut hävitä se keskustelutäältä, en ainakaan löytänyt, millä palstalla sitten olikin.
- Anonyymi
Viha ja rasismi on persujen ilosanoma !! Nuoret ja lapset on helppo aivopestä !!
Nuoret kilvoittelee jalossa aatun hengessä kuka on kovin persu !! Pojat ja miehet eivät enää osaa/uskalla puolustautua naisten hormonitoiminnan aiheuttamaa irrationaalista (hysteeristä) väkivaltaa vastaan.
- Anonyymi
N WO muuttaa ihmistä...
- Anonyymi
Jopa vaaleilla voi olla ihmisien ajatteluun vaikutusta...
- Anonyymi
Punavuoren tapossakin naikkonen syyllinen. Oli vain ajan kysymys milloin onnistuu kun jo aikaisemmin ollut väkivaltainen miehiä kohtaan.
"47-vuotias mies kuoli epäselvissä olosuhteissa Helsingin Punavuoressa tiistaina 28. maaliskuuta. Mies kuoli puukotuksen seurauksena.
Poliisi epäilee teosta 27-vuotiasta helsinkiläisnaista. Kolme muuta epäiltyä vapautettiin ennen pääsiäistä.
Punavuorelaisessa asunnossa oli tullut sanaharkkaa, jonka seurauksena 47-vuotiasta miestä puukotettiin. Poliisi otti tapahtumapaikan läheisyydestä kiinni neljä henkilöä, joita kaikkia epäiltiin aluksi taposta.
Henkirikoksesta epäilty 27-vuotias nainen asuu Helsingissä. Hän on aikanaan osallistunut Miss Helsinki -kilpailuun, mutta jättäytyi pois viime metreillä aiemman rikostaustansa takia.
Sittemmin 27-vuotias nainen on ollut syytteessä puolisonsa pahoinpitelystä. Teot tapahtuivat vuonna 2020. "
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b0315089-0a53-4758-ba23-3fbb3cdb81ed
Miksiköhän uhrista ei kerrota enempää tietoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604686Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511678- 1781659
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871142
- 2041136
- 651094